Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

AVION skrášlia nadrozmerné grafiky mladých umelcovAVION SKRÁŠLIA NADROZMERNÉ GRAFIKY MLADÝCH UMELCOVZdieľať
AVION SKRÁŠLIA NADROZMERNÉ GRAFIKY MLADÝCH UMELCOV Foto: AVION
Bratislava 12. júna (OTS) - Grafiky si môžu návštevníci centra prezrieť nielen vo forme výstavy, ale aj ako veľkometrážne obrazy na stenách centra.


Chceli sme zaujímavým spôsobom obohatiť interiér centra pre návštevníkov a zároveň podporiť mladých slovenských tvorcov. Mladí ľudia na Slovensku sú veľmi talentovaní a je dôležité vytvárať im priestor na zdieľanie ich nápadov s čo najširšou verejnosťou. Najmä v období vzostupu moderných technológií je rozvoj a podpora umenia i kultúry veľmi dôležitá,“ hovorí Vladimír Bereš, riaditeľ nákupného centra Avion v Bratislave.
Foto: AVION

Pre našich študentov je dôležité prezentovať svoju prácu na verejnosti. Škola takéto aktivity podporuje či už formou výstav, súťaží alebo aj takýchto prezentácií vo verejných priestoroch, ako je Avion. Prezentácia je súčasťou profesionálnej práce výtvarníka alebo dizajnéra,“ dodáva riaditeľ ŠÚV J. Vydru akad. mal. Milan Pagáč.
Foto: AVION

Aj podľa riaditeľa Súkromnej strednej umeleckej školy dizajnu v Bratislave Martina Koklesa si mladé talenty zaslúžia pomoc: „Vždy sme veľmi radi, keď sa našim študentkám a študentom podarí uspieť so svojou tvorbou na verejnosti. Snažíme sa im v tom aktívne pomáhať organizovaním rôznych podujatí, výstav a podporou ich vlastných, aj mimoškolských projektov. Mladé talenty si zaslúžia pomoc so zviditeľnením ich práce. V Avione sú ich diela neprehliadnuteľné!

Výstava výtvarných grafík študentov Školy úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru a Súkromnej strednej umeleckej školy dizajnu bude v Avione do konca roka 2019.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž napadol v dome v Ubli jeho majiteľa príborovým nožom
<< predchádzajúci článok
Kiska vo svojich prejavoch apeloval na dôveru ľudí v štát, ale hovoril aj o kauzách a vražde Kuciaka

AVION skrášlia nadrozmerné grafiky mladých umelcov - diskusné fórum čitateľov