Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

11. augusta 2017

Bachledka má pre vás nové prekvapenie, pozrite si unikátny chodník a tobogánPrechádzku v korunách stromov (chodník korunami stromov) budú môcť turisti od septembra 2017 zažiť aj na Slovensku. Na hrebeni Spišskej Magury v spolupráci so ŠOP SR, Správou Pieninského národného parku ...Zdieľať
Chodník korunami stromov

 


BACHLEDOVA DOLINA 11. augusta  - Prechádzku v korunách stromov budú môcť turisti od septembra 2017 zažiť aj na Slovensku. Na hrebeni Spišskej Magury v spolupráci so ŠOP SR, Správou Pieninského národného parku vyrastá jedinečná drevostavba.  1234 metrov dlhý náučný chodník s miernym stúpaním v korunách stromov.

Návštevníkov pohodlne a bezpečne zavedie zo zeme až do úrovne 24 metrov priamo ku korunám stromov. Na dosah ruky budú mať kmene a vrcholce stromov zmiešaného lesa.

Celodrevená konštrukcia chodníka je šetrne osadená v lesnom poraste tak, aby svojou existenciou nenarúšala ekosystém lesa a zároveň návštevníkom ponúkala pocit bezprostredného dotyku s jedinečnou časťou prírody.

 

Tri edukačné zastávky


Informácie o miestnej prírode ponúkajú tri edukačné zastávky, zamerané na  ohrozené druhy tunajších lesov, unikátnu faunu, ochranu prírody i následky ničivej sily počasia. Zážitok z  prechádzky chodníkom spestrujú tri zábavno - adrenalínové stanovištia, ktoré vyskúšajú vašu odvahu a zručnosť.

Chodník špirálovito stúpa na vežu do výšky 32 metrov, kde sa nachádza 360° vyhliadková podesta priamo na hranici národných parkov PIENAPu a TANAPu s dych berúcimi výhľadmi na Belianske Tatry, pieninské Tri koruny a nenarušenú krajinu Zamaguria.

Adrenalín v krvi rozprúdi pohľad do prázdna spod nôh stojacich na deviatom poschodí vyhliadkovej veže s pochôdznou sieťou. Cesta smerom dole nebude nuda ani náhodou. Z vyhliadkovej podesty sa dole zveziete najdlhším suchým toboganom na Slovensku o dĺžke 67 metrov.

 

 

Siedmy projekt nemeckého architekta


Chodník korunami stromov Bachledka je v poradí siedmym projektom nemeckého architekta Josefa Stögera a spoločnosti Erlebnis Akademie AG, ktorá vybudovala už štyri chodníky v Nemecku a  dva v Čechách. Chodník je v celej dĺžke bezbariérový a bude tak zaujímavým výletným cieľom doslova pre všetkých turistov.

Stavba je umiestnená na najvyššom bode BACHLEDKA Ski & Sun, kam sa návštevníci dostanú pohodlne sedačkovou lanovkou z Bachledovej doliny alebo pešou túrou z Bachledovej, Jezerska alebo Malej Frankovej. Hlavný prístup z Bachledovej doliny disponuje parkoviskom s kapacitou vyše 500 miest, reštauráciami i ubytovacími kapacitami.

 

chodník korunami stromov

 

 

Najdlhšia bobova dráha v Tatrách


Celoročné stredisko BACHLEDKA Ski& Sun ponúka v lete rôzne rodinné i adrenalínové atrakcie. Nachádza sa tu najdlhšia bobová dráha v Tatrách - dlhá 1 200 metrov, detské ihriská, dobrodružná pátračská hra, detský zábavno-náučný chodník, 9 jamkové disc-golfové ihrisko i bikepark s trasami rôznej náročnosti.

V zime ponúka hlavne výbornú rodinnú lyžovačku v troch dolinách, 2 detské skiparky, snowrafting, snowtubing, slalomovú dráhu, klzisko a iné atrakcie. Pocit prechádzky v korunách stromov budú môcť prví návštevníci prežiť už v septembri tohto roku. Otvorený bude s výnimkou niekoľkých týždňov celoročne.

čítajte tiež: P. BARABÁŠ: Tatranskí nosiči sú poslednými európskymi endemitmi

 

Podobný chodník korunami stromov je aj v Čechách. Pozrite si video

Chodník korunami stromov v Nemecku. Pozrite si video:
Zdroj: Webnoviny.sk - Bachledka má pre vás nové prekvapenie, pozrite si unikátny chodník a tobogán © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Foto: Ako vyzerali Vysoké Tatry v minulosti a dnes (20. 9. 2017)
 Mesto Vysoké Tatry prehralo súd s Milbachom o miliónové pozemky (16. 9. 2017)
 P. BARABÁŠ: Tatranskí nosiči sú poslednými európskymi endemitmi (15. 9. 2017)
 V Múzeu Tatranského národného parku pribudne medvedí brloh (8. 9. 2017)
 F. KULISEV: Náš Čabraďský hrad mi veľmi pripomína Machu Picchu v Peru (5. 9. 2017)
 P. HÁMOR: Na vrchol štítu sa nepostavím nohami, aby som ho nepoškvrnil (27. 8. 2017)
 V Tatrách za jeden deň napočítali vyše 19.000 turistov (5. 8. 2017)
 VYSOKÉ TATRY: Po slabej sezóne prišla ešte slabšia (10. 3. 2010)nasledujúci článok >>
Liam Gallagher vydá začiatkom októbra sólový debut As You Were
<< predchádzajúci článok
Pochod Vrba Wetzler Memorial zavŕši podujatie v Novej synagóge

Bachledka má pre vás nové prekvapenie, pozrite si unikátny chodník a tobogán - diskusné fórum čitateľov