Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

18. apríla 2018

Backstage slovenským filmovým ťahákom týchto dníBackstage slovenským filmovým ťahákom týchto dní, predbehol aj zahraničné produkcieZdieľať
Backstage slovenským filmovým ťahákom týchto dní, predbehol aj zahraničné produkcie Foto: CREP Martin
 
Bratislava 18. apríla (OTS) - Prvý slovenský tanečný film BACKSTAGE, ktorý si diváci ešte stále môžu pozrieť v kinách, je zatiaľ jedným z najúspešnejších filmov tohto roku. V návštevnosti predbehol aj očakávané hollywoodske filmy ako Tomb Rider či Pacifik Rim: Povstanie.


Film režisérky Andrey Sedláčkovej a producentky Silvie Panákovej divákom ukazuje zákulisie televíznej tanečnej súťaže, kde sa produkcia súťaže kvôli zvýšeniu sledovanosti neštíti zneužiť neľahké osudy mladých neskúsených účinkujúcich. To naštrbí vzťahy kamarátskej i partnerské v tanečnej skupine zo Svitu, ktorá je pre produkciu favoritom súťaže. Členov tanečnej skupiny stvárnili tanečníci z The Pastels i mladá talentovaná herečka Mária Havranová. Práve ich svieže tanečné vystúpenia v kombinácii s dobrou hudbou oceňujú predovšetkým mladší diváci, tí starší oceňujú príbeh, ktorý ukazuje, že sláva a úspech nemusia byť tými najdôležitejšími hodnotami v živote mladého človeka. Vekové zloženie divákov je naozaj pestré. „Na film sme dostali mnoho ohlasov nielen od mladšej, ale aj staršej vekovej kategórie, ktorí BACKSTAGE a jeho posolstvo hodnotia veľmi pozitívne. Môžeme povedať, že ide naozaj o film, ktorý má čo ponúknuť všetkým generáciám,“ hodnotí producentka Silvia Panáková.

Divácky úspech filmu už predpovedala mimoriadne úspešná promotour po celom Slovensku, v rámci ktorej bola predpremiéra filmu spojená s tanečnými vystúpeniami The Pastels, kde boli kinosály vypredané do posledného miesta. Počas piatich týždňov si film v kinách pozrelo 54 596 platiacich divákov, čím sa stal zatiaľ najsledovanejším slovenským filmom roka. Film sa predstaví aj divákom v Česku, premiéra je tam naplánovaná na 7. júna.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rapper Kendrick Lamar získal Pulitzerovu cenu za hudbu
<< predchádzajúci článok
Konferencia s workshopmi má podporiť vyučovanie cudzích jazykov

Backstage slovenským filmovým ťahákom týchto dní - diskusné fórum čitateľov