03. augusta 2010

BAJSKETBAL: Prehra Sloveniek s Ruskami o 17 bodov

Slovenské juniorské reprezentantky v basketbale prehrali vo svojom druhom zápase v ...

bez nazvu Sabina Oroszová v zápase ME junioriek do 18 rokov medzi Slovenskom a Ruskom

POPRAD 3. augusta (WEBNOVINY) - Slovenské juniorské reprezentantky v basketbale prehrali vo svojom druhom zápase v osemfinálovej skupine na majstrovstvách Európy hráčok do 18 rokov v Poprade s favorizovanými ruskými rovesníčkami o 17 bodov 51:68. Pre ruské basketbalistky to znamenalo definitívu postupu do štvrťfinále.

V prvom polčase ešte dokázali zverenky trénera Martina Pospíšila držať so súperkami krok, ale keď prehrali tretiu štvrtinu o 12 bodov, bolo o víťazovi prakticky už rozhodnuté. Je to už ich druhý prehratý duel v tejto fáze šampionátu. Postup do štvrťfinále však stále majú vo svojich rukách. V stredu odohrajú rozhodujúce stretnutie proti Švédsku.

Utorňajší program E-skupiny uzavrie súboj Švédsko - Srbsko, ktorý sa v popradskej Aréne začne o 20.15.

Výsledok:
E-skupina:
Slovensko - Rusko 51:68 (15:15, 12:15, 9:21, 15:17)
1700 divákov

Slovensko: Brádňanská 10, Páleníková a Domiterová po 9, Bartánusová 6, Hruščáková 2 (Letková 8, Oroszová 3, Števove a Matejčíková po 2, Kiššová 0 a Firkaľová 0)
Rusko: Polujanovová 22, Jefimovová 14, Stoljarová 12, Maksimovová 9, Pasynkovová 2 (Fedorenkovová 5, Stepanovová 4)

Slovenky sa do favorita pustili bez rešpektu a hneď v úvodnej minúte si Páleníková pri úspešnom streleckom pokuse "vypýtala" aj faul, následne premenila aj trestný hod a domáce na radosť slušne zaplnenej popradskej Arény viedli 3:0. Rusky sa nenechali rozhodiť a v prvej štvrtine ony udávali tón. Zverenky trénera Martina Pospíšila im však úspešne kontrovali a po úvodnej desaťminútovke svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 15:15. V odvážnej hre pokračovali Slovenky aj v druhej štvrtine a v jej polovici sa po nádhernej trojke Domiterovej po druhý raz v zápase ujali vedenia 20:19. O chvíľu po ďalšom úspešnom premenení trojkového pokusu Oroszovou to už bolo 25:23. Rusky pritvrdili v obrane a prišla ich sedembodová šnúra znamenajúca únik o päť bodov. V záverečných sekundách prvého polčasu ešte domáce zásluhou Bartánusovej znížili na 27:30 a za tohto stavu odchádzali družstvá do kabín.

Druhý polčas otvorila úspešným pokusom spoza trojkového oblúka Jefimovová a akoby tým zavelila do ruského útoku. Hosťujúce hráčky pod oboma košmi využívali svoju výraznú výškovú prevahu, darila sa im aj streľba z diaľky. Túto časť zápasu vyhrali o 12 bodov 21:9 a o ich víťazstve bolo prakticky rozhodnuté. Záverečná desaťminútovka už bola obojstranne uvoľnenejšia. Rusky si s prehľadom strážili svoj náskok, keď sa Slovenkám podarilo priblížiť sa, zapli naplno a bodovými šnúrami ich držali na dištanc. Bez väčších problémov tak dotiahli súboj k zaslúženému víťazstvu.