Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. novembra 2021

Banská Bystrica bude už druhý rok bez vianočných trhov, mesto chce atmosféru navodiť aspoň výzdobouPre šírenie pandémie koronavírusu sa v Banskej Bystrici vianočné trhy neuskutočnia už druhý rok po sebe. Ako informovala hovorkyňa primátora Dominika Adamovičová, dôvodom je opäť nepriaznivá pandemická ...Zdieľať
trhy 676x451 26.11.2021 (Webnoviny.sk) - Pre šírenie pandémie koronavírusu sa v Banskej Bystrici vianočné trhy neuskutočnia už druhý rok po sebe. Ako informovala hovorkyňa primátora Dominika Adamovičová, dôvodom je opäť nepriaznivá pandemická situácia.


Samospráva sa tak rozhodla na základe odporučení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici, ako aj schválenia núdzového stavu vládou SR, ktorý okrem iného zahŕňa aj zákaz vychádzania.

„Mrzí ma, že už druhýkrát sa nielen v našom meste vianočné trhy konať nebudú. Dôvodom je mimoriadna pandemická situácia a opatrenia, ktoré prijala vláda. Pravá vianočná atmosféra nášho krásneho námestia nám bude všetkým veľmi chýbať. Verím, že si ju všetci budeme môcť vychutnať aspoň v teple domova. Želám si, aby sme toto obdobie prežili v zdraví,“ odkázal primátor Ján Nosko.

Hoci sa vianočné trhy neuskutočnia, mesto Banská Bystrica chce aspoň symbolicky navodiť atmosféru Vianoc. Tohtoročná vianočná výzdoba bude tak, ako minulý rok, na Námestí SNP, na Dolnej ulici a Námestí Š. Moysesa, pričom jej súčasťou budú aj svietiace LED zvieratá. Rozsvietená bude spoločne s vianočným stromčekom a verejným osvetlením 6. decembra, teda na Mikuláša po zotmení.


Zdroj: Webnoviny.sk - Banská Bystrica bude už druhý rok bez vianočných trhov, mesto chce atmosféru navodiť aspoň výzdobou © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislavská Petržalka zatvorila plaváreň a knižnicu, zrušili sa taktiež všetky podujatia
<< predchádzajúci článok
Koronavírus: Pribudlo ďalších 9331 nakazených koronavírusom a 70 obetí

Banská Bystrica bude už druhý rok bez vianočných trhov, mesto chce atmosféru navodiť aspoň výzdobou - diskusné fórum čitateľov