09. apríla 2011

Banská Bystrica doma remizovala s favorizovanou Žilinou

Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - 25. kolo: FK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 0:0 ŽK: 36. Pleva, 68. Brašeň - 15. Šourek, rozhodovali: ...

dukla banska bystrica Ilustračné fotoFoto: SITA/Dušan HeinBANSKÁ BYSTRICA 9. apríla (WEBNOVINY) - Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - 25. kolo:

FK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 0:0
ŽK: 36. Pleva, 68. Brašeň - 15. Šourek, rozhodovali: Smolák - Benko, E. Weiss, 3040 divákov

Banská Bystrica: Pindroch - Poljovka, Adámik, M. Hlinka, T. Hučko - M. Pančík, Pleva (90.+ Kupčík), Prekop, Brašeň - A. Hesek (81. Johancsik), Jakubko

Žilina: Krnáč - Mabouka, Zd. Štrba, Šourek, Patrik Mráz - Gergel (89. Fótyik), Škvarka (55. Zošák), Ľ. Guldan, Majtán - M. Ceesay, I. Lietava (75. Pich)

Prvý polčas patril domácim futbalistom, ktorí hrali s podporou vetra a vpredu boli aktívnejší. V 6. min po štandardke poslal strieľaný center z pravej strany do šestnástky Hučko a Pleva hlavičkoval loptu tesne nad bránku hostí. Najväčšiu šancu si Dukla vypracovala v 14. min, keď Hesek vysunul na obranu Žiliny Jakubka, ktorý sa rútil sám na branára Krnáča, ale z pravej strany ho neprekonal. Žilinský gólmal dobre zasiahol. V 26. min to skúšal Hesek z takmer 30 metrov, no mieril vedľa. O štyri minúty neskôr sa núkala šanca aj hosťom, po nedorozumeniach domácich na svojej polovici, ale v šestnástke bol o trošku skôr pri lopte brankár Pindroch než Majtán. Zaujali aj fanúšikovia na tribúnach, Žilinčania totiž ukradli transparent Banskobystričanom, následne ho zavesili na plot naopak a potom ho roztrhali a po kúskoch hádzali na tartanový ovál. Do prestávky videli diváci ešte jednú dobrú príležitosť domácich, keď v 38. min strieľal Hesek z 20 metrov, no Krnáč sa nedal nachytať.

Aj v druhom polčase bola aktívnejšia Dukla, hoci hrala v protivetre. V 50. min sa do veľkej príležitosti dostal po Pančíkovej prihrávke Brašeň, ktorý sa preštrikoval až pred Krnáča, ale žilinský brankár opäť svoj tím zachránil. V 63. min bol však už bezmocný po tom, čo Jakubko našiel v šestnástke Heseka, ten poslal loptu úplne voľnému Plevovi, ktorý žilinského brankára zoči voči prekonal, ale lopta išla tesne vedľa žrde. Domáci mali o minútu neskôr výhodu priameho kopu z 20 metrov a Poljovka poslal loptu tesne nad brvno. Na Štiavničkách sa poriadne rozfúkalo a domáci prakticky nemohli hrať lopty vo vzduchu smerom dopredu. Napriek tomu si vypracovali ešte jednu gólovú šancu, keď v 74. min Brašeň z rohového kopu centroval do ohňa a Jakubko hlavičkoval medzi žrde, kde bol dobre postavený Krnáč. Domáci brankár Pindroch nemusel riešiť ani jednu strelu od žilinských hráčov, pretože hostia za celý zápas neposlali loptu medzi žrde. Najväčší problém robil gólmanovi Dukly vietor, ktorý mu dvakrát poslal loptu naspäť a musel zasahovať. V závere zápasu opäť zaujali fanúšikovia, tentoraz banskobystrickí, ktorí vtipným spôsobom odpovedali na ukradnutú vlajku.

Hlasy:
Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Súhlasím s hodnotením môjho kolegu. Pre nás je to určite strata dvoch bodov. Myslím si, že moje mužstvo a hráči si zaslúžili dnes zvíťaziť. Pri vynechaní takých troch gólových príležitostí, ktoré sme mali, nemôžeme vyhrať. Je to škoda, lebo hráči si dnes naozaj zaslúžili víťazstvo."

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Dnešný zápas hodnotím veľmi jednoducho. Hrali sme veľmi zle od prvej do poslednej minúty. Banská Bystrica mohla zvíťaziť, mala tri šance. My sme naopak nehrali ani na bránku súpera. So získaním bodu musíme byť s takouto predvedenou hrou spokojní."