02. októbra 2015

Banská Bystrica na domácom ľade prehrala so Žilinou 0:1

Na archívnej snímke vpravo tréner Banskej Bystrice Vladimír Országh v zápase 1. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy HC'05 iClinic B. Bystrica - HK Nitra v Banskej Bystrici 10. septembra 2015. Foto: TASR/Branislav Račko
Banská Bystrica 2. októbra (TASR) - Strelecké trápenie na pokračovanie sprevádza 'baranov' a nevyhli sa mu ani v zápase proti Žilinčanom. Čo z toho, že si vynútili prevahu a že v počte striel jasne prevalcovali súpera, keď po dvoch tretinách svietili na ukazovateli skóre dve nuly.

Čisté šance sa nerodili, príležitosti skôr vyplynuli z chýb a náhodného odrazenia puku. Paradoxne hneď v úvode po pár sekundách Rób. Huna takmer otvoril skóre, potom sa však hostia nadlho odmlčali v ofenzíve a venovali sa obrannej činnosti. Aj sa museli dosť obracať, aby udržali čisté konto Tomeka v bráne. V 10. min z prečíslenia a spolupráce s Handlovským nepresne zakončil Galamboš, v 12. min sa Kytnár náhodou dostal k puku, no ani na dvakrát nebol úspešný.

Rovnako dva razy za sebou skúšal šťastie Majdan a prvá tretina už nič významnejšie nepriniesla, len veľkú bojovnosť ústiacu doprázdna. V druhej tretine vynaložená drina bez efektu ešte viac odhalila slabinu domácich, asi najbližšie mal ku gólu Lamper v 21. i v 33. min. Presilovka štyroch na troch taktiež 'baranom' nepomohla k vytúženému gólu, na druhej strane stačil hosťom k spokojnosti fakt, že neinkasovali a dokonca Valášek v 27. min presne, no slabo ohrozil bránku Bacashihua.

Tretiu tretinu začali ofenzívnejšie 'vlci', v 43. min nestačil usmerniť puk pred bránkou Ježek a aj Schroner po chybe Matouška spálil veľkú možnosť. Zápas mohla rozhodnúť každá jedna strela, jednu z nich najskôr neusmernil Richard Huna, no v 51. min ho vysunul brat Róbert a samostatný nájazd s prehľadom premenil. Od tohto okamihu sa čas na vyrovnanie domácim veľmi rýchlo krátil, v 53. min Galamboš a Gründling spálili na ich škodu šance a zápas napokon vyústil do prvej sezónnej prehry Banskobystričanov v riadnom hracom čase, aj napriek 70-sekundovej power-play.

HC'05 iClinic B. Bystrica - MsHK DOXXbet Žilina 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 51. Rich. Huna.
Rozhodcovia Snášel - Gavalier, Holienka, vylúčení 5:7, presilovky 0:0, v oslabení 0:0