Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

28. júla 2017

Banská Bystrica žije hip-hopom, odštartoval festival The Legits BlastIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Dušan Hein
 
Banská Bystrica 28. júla (TASR) – Už po ôsmy raz dnes v Banskej Bystrici otvoril svoje brány festival The Legits Blast 2017. Mesto a banskobystrická Europa, kde sa podujatie koná, bude žiť hip-hopovou kultúrou, hudbou a tancom až do soboty (29.7.) večera.


Na Orange Music Live Open Air Stagei sa predstavia špičkoví domáci i zahraniční hip-hopoví interpreti. Medzi najväčšie ťaháky patrí raper Rytmus či Američan R. A. The Rugged Man a dvojica Onyx.

Ako za organizátorov TASR informovala Romana Dorotovičová, súčasťou festivalu je opäť množstvo tradičných, ale i novších tanečných projektov.

"Medzi obľúbené patria napríklad súboje elitných bboys z celého sveta a veľkej obľube sa teší aj bitka Rep Your Country – krajina vs. krajina, do ktorej sa doteraz prihlásilo viac než 30 národných tímov. Tanečné battle lákajú každý rok stovky divákov," konštatovala Dorotovičová. Vlani sa do nich zapojilo približne 1500 tanečníkov, ktorých povzbudzovalo viac ako 1700 divákov.

Festival od roku 2014 láka i milovníkov kvalitnej hudby. Na projekte The Legits Blast Concert sa za posledné štyri roky vystriedali hviezdy ako Ego, Strapo, Majk Spirit či americkí interpreti Lords of the Underground. Teraz sa predstavia aj Vec spolu so Škrupom, Tonom S. a Joe Trendym či pražské zoskupenie PSH.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Harry Mulisch bol dlhodobým adeptom na Nobelovu cenu za literatúru
<< predchádzajúci článok
Na sympóziu v Kováčovej vznikol zo starých strojov nevšedný maják

Banská Bystrica žije hip-hopom, odštartoval festival The Legits Blast - diskusné fórum čitateľov