12. decembra 2010

Barcelona deklasovala Real Sociedad v domácej lige

V nedeľňajšom stretnutí 15. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera ...

bez nazvu Argentínčan Lionel Messi oslavuje po streľbe gólu do brány Real Sociedad počas zápasu španielskej ligy.Foto: SITA/APMADRID 12. decembra (WEBNOVINY) - V nedeľňajšom stretnutí 15. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2010/2011 zvíťazil baskický klub Athletic Bilbao nad Espanyolom Barcelona 2:1, hoci musel výsledok otáčať v záverečných 20 minútach. Najskôr vyrovnal v 73. min svojím desiatym gólom v prebiehajúcom ročníku reprezentačný útočník Fernando Llorente a tri body pre Bilbao zariadil o päť minút neskôr Diego López. Podobný priebeh mal aj duel Herculesu Alicante s Málagou, v ktorom hostia po prvom polčase taktiež vyhrávali jednogólovým rozdielom. Domáci však po zmene strán otočili stretnutie vďaka produktívnej 15-minútovke v rozpätí od 66. do 81. minúty, keď strelili až štyri góly. Real Madrid potvrdil v Zaragoze na štadióne La Romareda úlohu favorita a aj bez zraneného kanoniera Gonzala Higuaína zvíťazil 3:1. Sedemnásty gól v prebiehajúcom ročníku La Ligy strelil Portugalčan Cristiano Ronaldo. Nedeľňajší program skompletizovalo stretnutie FC Barcelona - Real Sociedad San Sebastian. Katalánci si na Nou Campe bez problémov poradili so svojím súperom a vyprevadili ho s debaklom 5:0. V tabuľke im patrí prvá priečka s náskokom 2 bodov pred Realom Madrid. Dva z piatich gólov úradujúceho španielskeho majstra zaznamenal aj Argentínčan Lionel Messi, ktorý sa v tabuľke strelcov so 17 presnými zásahmi dotiahol na vedúceho Cristiana Ronalda.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 15. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2010/2011:

FC Barcelona - Real Sociedad 5:0 (2:0)
Góly: 47. a 87. Messi, 9. David Villa, 33. Iniesta, 90. Bojan Krkič

Real Zaragoza - Real Madrid 1:3 (0:2)
Góly: 54. Gabi (z pok. kopu) - 15. Özil, 45. Cristiano Ronaldo, 47. Di María, 30 000 divákov

Athletic Bilbao - Espanyol Barcelona 2:1 (0:1)
Góly: 73. F. Llorente, 78. D. López - 33. Osvaldo, 37 000 divákov

Sporting Gijón - Levante 1:1 (0:0)
Góly: 80. Eguren - 72. Caicedo, 18 000 divákov

Hercules Alicante - Málaga 4:1 (0:1)
Góly: 66. Trezeguet, 69. Drenthe (z pok. kopu), 72. Paz, 81. Kiko - 12. S. Fernández, 18 000 divákov

Real Mallorca - Racing Santander 0:1 (0:0)
Gól: 90. O. Serrano, 12 500 divákov

Francúzsko

Futbalisti Lyonu zvíťazili v nedeľňajšom zápase 17. kola najvyššej francúzskej súťaže Ligue 1 2010/2011 na domácom štadióne nad FC Toulouse 2:0 a dostali sa na priebežnú tretiu priečku v tabuľke. Lyon má 29 bodov. Predstihnúť ho mohol Stade Rennes, ten však uhral na pôde v Bordeaux len bezgólovú remízu. Hráči Saint-Étienne triumfovali na trávniku trápiaceho sa AS Monaco 2:0. Hostia sa zásluhou zisku troch bodov vyškriabali z 13. miesta na siedmu priečku.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 17. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1 2010/2011:

Girondins Bordeaux - Stade Rennes 0:0

Olympique Lyon - FC Toulouse 2:0 (2:0)
Góly: 5. Lisandro López, 35. Gomis, 37 000 divákov

AS Monaco - St. Étienne 0:2 (0:1)
Góly: 19. Batlles, 78. Sako, 6696 divákov

Taliansko

V nedeľňajšom stretnutí 16. kola Serie A 2010/2011 zvíťazilo milánske AC v Bologni poľahky 3:0 a upevnilo si vedúce postavenie v tabuľke. Všetky tri góly za "rossoneri" strelili letné posily. Prvý gól zaznamenal ghanský reprezentant Kevin-Prince Boateng, druhý presný zásah pridal bývalý hráč Manchestru City Robinho a bodku za stretnutím dal švédsky kanonier Zlatan Ibrahimovič. Zverenci trénera Massimiliana Allegriho sú po 16. kole na prvom mieste s náskokom šiestich bodov pred trojicou 30-bodových tímov - Juventus Turín, SSC Neapol a Lazio Rím. Na svedomí to má turínska "stará dáma", ktorá v šlágri zdolala rímske Lazio 2:1, keď o výsledku rozhodol v poslednej minúte srbský stredopoliar domácich Miloš Krasič. Cagliari zvíťazilo nad Cataniou rozdielom triedy 3:0, pričom všetky tri góly dosiahol brazílsky útočník Anderson Miguel da Silva alebo skrátene Nene. Klub zo Sardínie sa vďaka víťazstvu vyšplhal zo 16. miesta na 11. pozíciu. Brescia prekvapujúco zdolala Sampdoriu Janov 1:0, o jediný gól stretnutia sa postaral v 13. min čilský stredopoliar Nicolas Córdova.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 16. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011:

Juventus Turín - Lazio Rím 2:1 (1:1)
Góly: 2. Chiellini, 90. Krasič - 14. Zarate

Brescia - Sampdoria Janov 1:0 (1:0)
Gól: 13. Córdova, 5000 divákov

Cagliari - Catania 3:0 (2:0)
Góly: 11., 27. a 71. Nene, ČK: 54. Martinho, 76. Morimoto (obaja Brescia), 8000 divákov

Lecce - Chievo Verona 3:2 (2:0)
Góly: 45.+ a 69. Piatti, 16. Ofere - 55. Bogliacino, 90.+ Mandelli, 5824 divákov

AS Rím - AS Bari 1:0 (1:0)
Gól: 30. Juan, 25 000 divákov

Bologna - AC Miláno 0:3 (0:2)
Góly: 9. Kevin-Prince Boateng, 35. Robinho, 60. Ibrahimovič, 25 000 divákov