03. marca 2011

Barcelona si vonku poradila s Valenciou

Futbalisti úradujúceho španielskeho majstra FC Barcelona zvíťazili v stredajšom šlágri 26. kola Primera División vo Valencii nad domácim tímom tesne 1:0 (0:0). Po bezgólovom prvom dejstve sa o ...

barcelona Foto: SITA/APMADRID 3. marca (WEBNOVINY) - Futbalisti úradujúceho španielskeho majstra FC Barcelona zvíťazili v stredajšom šlágri 26. kola Primera División vo Valencii nad domácim tímom tesne 1:0 (0:0). Po bezgólovom prvom dejstve sa o tri cenné body pre "Barcu" postaral na štadióne Mestalla v 77. min Lionel Messi. Pre 23-ročného argentínskeho reprezentanta to bol už 27. úspešný zásah v tejto sezóne, čím si upevnil líderské postavenie v súťaži o Zlatú kopačku pre najlepšieho strelca v európskych ligách v ročníku 2010/2011. Barcelona zvýšila na čele poradia La Ligy svoj náskok pred Realom Madrid už na desať bodov, má však o jeden zápas viac ako tradičný rival z hlavného mesta.

V ďalšom stredajšom súboji zvíťazili futbalisti Villarrealu na domácom trávniku nad Hérculesom Alicante 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 22. min taliansky útočník Giuseppe Rossi. "Žltá ponorka" sa dostala o bod za tretiu Valenciu. Zaragoza zdolala Athletic Bilbao 2:1 a už je von zo zostupového pásma. Domáci prehrávali od 18. min zásluhou presného zásahu španielskeho reprezentanta Fernanda Llorenteho, ale na začiatku druhého polčasu dvoma gólmi v rozpätí šiestich minút otočili nepriaznivý stav. Pre Bilbao ide o štvrtú prehru v rade, no aj napriek tomu sa momentálne nachádza Athletic na šiestej priečke.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 26. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2010/2011:

FC Valencia - FC Barcelona 0:1 (0:0)
Gól: 77. Messi

FC Villarreal - Hércules Alicante 1:0 (1:0)
Gól: 22. G. Rossi

Real Zaragoza - Athletic Bilbao 2:1 (0:1)
Góly: 49. Jarošík, 55. Kalu Uche - 18. F. Llorente

Getafe CF - Atlético Madrid 1:1 (1:0)
Góly: 3. Manu - 82. Elias