09. januára 2016

Barcelona zdolala Granadu 4:0, Messi sa blysol hetrikom

Útočník Barcelony Lionel Messi (vpravo) strieľa gól brankárovi Granady Andresovi Fernandezovi (vľavo) v zápase 19. kola španielskej Primera division FC Barcelona - Granada CF v Barcelone 9. januára 2016. Foto: TASR/AP
Madrid 9. januára (TASR) - Futbalisti FC Barcelona triumfovali v sobotňajšom dueli 19. kola Primera Division doma nad Granadou presvedčivo 4:0. Premiérovým sezónnym hetrikom sa blysol Lionel Messi, v závere dal výsledku konečnú podobu Neymar. Katalánsky veľkoklub sa vrátil priebežne na čelo tabuľky, má však len o bod viac ako druhé Atletico Madrid s nedeľňajším zápasom k dobru.

Messiho gólová šou odštartovala už v 8. minúte sobotňajšieho duelu, keď si ideálne nabehol na prihrávku ligového debutanta Ardu Turana a zblízka nezaváhal. Už o šesť minút neskôr ho z ofsajdovej hranice vyzval Suarez a bolo 2:0. "Barca" do polčasu zahodila ešte niekoľko obrovských možností na gól, no po zmene strán skóre napokon zveľadila. V 58. minúte skompletizoval argentínsky kanonier hetrik úspešnou dorážkou do prázdnej brány a sedem minút pred koncom upravil na konečných 4:0 Neymar.