24hod.sk    Šport    ZOH v Kanade 2010

24. februára 2010

Bartečkov stav naďalej dobrý a stabilizovaný

Zdravotný stav slovenského hokejového ...

Slovenskí hokejisti sledujú ošetrovanie zraneného spoluhráča Ľuboša Bartečka v I. tretine stretnutia s Nórskom

VANCOUVER 24. februára (WEBNOVINY) - Zdravotný stav slovenského hokejového reprezentanta Ľuboša Bartečka, ktorý pre zranenie hlavy nedohral utorňajší duel o postup do štvrťfinále olympijského turnaja vo Vancouveri proti Nórsku (4:3), je naďalej dobrý a stabilizovaný. Pre agentúru SITA to v stredu na poludnie potvrdil druhý tlačový atašé slovenskej misie na ZOH 2010 a hovorca Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Peter Dobiaš.

"Stále platí to, čo ešte v utorok po zápase hovoril lekár tímu. Aj ráno sa Ľuboš cítil dobre. O jeho prípadnom nasadení do dnešného večerného stretnutia proti Švédsku sa pravdepodobne rozhodne až tesne pred úvodným buly," povedal Peter Dobiaš na margo aktuálneho stavu 33-ročného krídelníka.

Kanoniera švédskeho Färjestadu Bartečka poslal už na začiatku 7. min zápasu s Nórskom nešetrne k ľadu obranca Ole Kristian Tollefsen, ktorý následne zaslúžene inkasoval trest na päť minút plus do konca stretnutia a hrozí mu aj ďalší dištanc. Slovenský útočník stratil po kontakte s Tollefsenom prilbu a následne hlavou tvrdo narazil na ľad, pričom pod ním sa začala tvoriť kaluž krvi. Rodák z Kežmarku Bartečko opustil ľadovú plochu asi po 10 minútach na nosidlách za búrlivého potlesku fanúšikov.

"Ranu v záhlaví, ktorú utrpel pri páde, sme ošetrili chirurgicky a zašili. Následne podstúpil v olympijskej dedine CT vyšetrenie hlavy, ktoré našťastie nepotvrdilo zlomeninu lebky, vnútrolebečné krvácanie či poškodenie mozgu. Dopadlo to relatívne dobre, aj keď sú tam príznaky ľahkého otrasu mozgu," priblížil po zápase s Nórskom situáciu ohľadom dlhoročného ťahúňa slovenskej reprezentácie lekár mužstva Dalimír Jančovič.