02. februára 2011

BASKETBAL: Inter si poradil na domácej palubovke so Svitom

Súhrn výsledkov stredajších zápasov odloženého 21. kola slovenskej extraligy v basketbale mužov: BK SPU Nitra - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 90:71 ...

bez nazvu Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 2. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stredajších zápasov odloženého 21. kola slovenskej extraligy v basketbale mužov:

BK SPU Nitra - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 90:71 (26:17, 17:22, 25:16, 22:16)
Najviac bodov: Montgomery 29, Moore 28, Bosák 11 - Mielczarek 17, Jefferson 13, Mróz 12
TH: 21/15 - 19/14, trojky: 5 - 9, fauly: 20 - 20, rozhodovali: Ženiš, Šarišský, Hančík, 500 divákov
Nitranom sa podarilo odplatiť Spišiakom vysokú 35-bodovú prehru spred týždňa z ich palubovky a potvrdiť líderskú pozíciu v tabuľke. Domáci boli od začiatku lepším tímom, v 8. min viedli o 13 bodov (23:10) a na palubovke dominovali. Hostia zo Spiša sa niekoľkrát dotiahli na rozdiel 2 bodov, ale v tretej štvrtine Nitrania jednoznačne začali súperovi utekať v skóre. V 38. min po dvoch trojkách Moora viedli domáci už o 25 bodov (88:63) a v závere hostia už len skorigovali z ich pohľadu vysoko nepriaznivý stav.

BC Prievidza - MBK Handlová 83:78 (22:19, 17:22, 17:16, 27:21)
Najviac bodov: Fears 33, Szalay 26, Uhlíř 10 - Delič 28, Barišič 18, Nuber 11
TH: 17/13 - 18/11, trojky: 8 - 7, fauly: 20 - 22, rozhodovali: Zubák, Fuska, Kúkelčík, 3000 divákov
Vo skvelej diváckej atmosfére sa odohralo kvalitné 91. banícke derby. Hráčom oboch tímov sa len dvakrát podarilo výraznejšie bodovo odskočiť. V 7. min domácim na 20:11, ale nasledovala šnúra 8:0 v prospech Handlovej. V 27. min za stavu 48:56 aj Prievidžania dosiahli sériu 8:0. Aj toto svedčí o bojovnom duchu stretnutia, v ktorom nechýbalo množstvo basketbalovo kvalitných momentov. V dramatickej záverečnej časti začali lepšie domáci hráči a aj to zrejme rozhodlo o ich celkovo 56. víťazstve vo vzájomných dueloch s Handlovou.

MBK Rieker Komárno - ŠKP Banská Bystrica 86:69 (33:23, 17:17, 10:16, 26:13)
Najviac bodov: Burrows 25, Klár 14, Berkis 12 - Dorazil a Velčič po 13, Grznár 10
TH: 13/10 - 12/9, trojky: 4 - 4, fauly: 19 - 17, rozhodovali: J. Janáč, Margala a Lamoš, 730 divákov
Domáci si už v 9. min vypracovali náskok 27:17, no hostia v 16. min znížili na päťbodový rozdiel. Do polčasovej prestávky však hráči MBK znova zapli na vyššie obrátky a výsledkom bol znova náskok 10 bodov. Po prestávke dominovali na oboch stranách najmä obrany. Banskobystričanom sa v 30. min podarilo znížiť na 56:60. Úvod poslednej časti vyšiel lepšie hráčom Komárna, ktorí postupne ovládli dianie na palubovke a napokon zvíťazili 86:69.

BK Inter Bratislava - BK Iskra Svit 93:83 (23:23, 23:21, 20:23, 27:16)
Najviac bodov: Miloševič 30 (3), Holmes 18, Lukjanec 13 (3) - McCoy 36 (3), Čosič 19 (3), Votroubek 10
TH: 27/20 - 14/10, trojky: 9 - 9, fauly: 19 - 23, rozhodovali: Pipíška, Tomašovič a Kuzmiak, 450 divákov
Po vyrovnanom začiatku odskočil Inter v 6. min na 13:6, ale neskôr sa skóre zápasu vyrovnalo. Niekoľkokrát viedlo aj hosťujúce družstvo, sľubne napríklad v 29. min, keď bol na ukazovateli stav 62:67. Odvtedy však patrilo dianie pod bratislavskými košmi domácemu družstvu. Jasne, o 11 bodov, vyhralo záverečnú štvrtinu, v ktorej viedlo najvyššie na začiatku 38. min 85:73.