02. augusta 2010

BASKETBAL:Slovenky podľahli Slovinkám po predĺžení

Slovenské juniorské reprezentantky v basketbale podľahli vo svojom úvodnom vystúpení v osemfinálovej E-skupine na turnaji A-divízie majstrovstiev Európy hráčok do 18 rokov v Spišskej ...

basketbal Foto: SPIŠSKÁ NOVÁ VES 2. augusta (WEBNOVINY) - Slovenské juniorské reprezentantky v basketbale podľahli vo svojom úvodnom vystúpení v osemfinálovej E-skupine na turnaji A-divízie majstrovstiev Európy hráčok do 18 rokov v Spišskej Novej Vsi slovinským rovesníčkam v dramatickom zápase až po predĺžení 73:78. Zverenky Martina Pospíšila nedokázali udržať v závere riadnej hracej doby dvojbodový náskok a dovolili v poslednej sekunde vyrovnať Abramovičovej. Nasledujúcim súperom Slovenska bude v utorok o 18.00 h v Poprade favorizované Rusko.

Výsledok - pondelok:

osemfinálová E-skupina:
Slovinsko - Slovensko 78:73 po predĺžení (18:9, 14:15, 16:21, 18:21 - 12:7)
Slovinsko: Baričová 29, Gortnarová 14, Jakovinová 8, Abramovičová 7, Adamovičová 2 (Rupniková 14, Jevtovičová 4, Macurová 0)
Slovensko: Kiššová 21, Domiterová 19, Páleníková 16, Števove 0, Letková 0 (Brádňanská 7, Hruščáková 6, Firkaľová a Bartánusová po 2, Matejčíková 0, Oroszová 0)
TH: 14/17 - 14/21, fauly: 22 - 20, trojky: 8/24 - 7/16.

Slovenky začali dobre, dva koše Domiterovej znamenali vedenie 4:2, ešte v 4. min po Kiššovej dvojke viedli zverenky Martina Pospíšila 6:4. No hosťujúcemu tímu stačilo 90 sekúnd na 6-bodovú šnúru, po ktorej sa ujali vedenia 14:8. Slovenkám sa nedarila streľba, v obrane faulovali a hostky ich nekompromisne trestali zo značky trestného hodu. Po prvej štvrtine svietil na ukazovateli stav 18:9 pre Slovinsko. V druhej štvrtine sa strelecky chytila Páleníková a v 26. min prehrávali domáce hráčky už len o dva body 18:20. Potom však Slovenky nedokázali ubrániť Baričovú, ktorá natiahla náskok slovinských dievčat v 29. min na 11 bodov - 32:21. Na začiatku druhého polčasu prišla prestrelka z oboch strán. V 24. min viedli hosťky o 9 bodov - 31:40. Vtedy však zabrali domácim publikom mohutne podporované Slovenky, pritvrdili obranu a zlepšili streľbu a po 11 bodovej šnúre sa za 4 minúty ujali vedenia 42:40. Záver tretej štvrtiny však opäť patril najlepšej strelkyni zápau Baričovej, ktorá sekundu pred klaksónom upravila na 48:45 pre hosťujúce basketbalistky. O osude stretnutia sa rozhodlo na začiatku štvrtej štvrtiny, keď si slovinské basketbalistky vypracovali za 3 minúty bezpečný 12-bodový (59:47) náskok. Na záver si však Slovenky schovali trojkovú exhibíciu, keď troma pokusmi za sebou vyrovnali 52 sekúnd pred koncom na 64:64, dokonca sa vďaka Brádňanskej dostali 21 sekúnd pred klaksónom do vedenia 66:64, no úspešným pokusom v poslednej sekunde riadneho hracieho času poslala Abramovičová stretnutie do predĺženia. Hoci domáce basketbalistky začali výborne trojkou Kiššovej, hostky následne 6-bodovou šnúrou otočili na 72:69, minútu pred koncom predĺženia už viedli o 5 bodov - 76:71 a nakoniec triumfovali 78:73.