08. januára 2007

Basketbalisti Lakers zastavili víťaznú sériu Dallasu

Sedem zápasov bolo na programe v noci z nedele na pondelok v zámorskej basketbalovej NBA. Basketbalisti LA Lakers začali 13. decembra svojou prehrou víťaznú sériu Dallasu a po trinástich zápasoch ju 7. ...

NEW YORK 8. januára (WEBNOVINY) - Sedem zápasov bolo na programe v noci z nedele na pondelok v zámorskej basketbalovej NBA. Basketbalisti LA Lakers začali 13. decembra svojou prehrou víťaznú sériu Dallasu a po trinástich zápasoch ju 7. januára ukončili výhrou 101:98. Kariérne maximum si v tomto zápase utvoril 22-ročný Saša Vujačič. Po kolísavých výkonoch sa začali objavovať otázky o jeho psychike. Slovinec však vyhlásil, že žiadnym nedostatkom sebadôvery netrpí. „Cítim sa výborne. Začiatok sezóny som nemal najlepší, chcel som preto ukázať trénerovi, čo vo mne je,“ povedal mladý rozohrávač, ktorý v dueli strelil 16 bodov. Najlepším strelcom duelu bol hosťujúci Dirk Nowitzki s 29 bodmi, ku ktorým pridal aj 13 doskokov. V Toronte videli diváci množstvo bodov v súboji domácich Raptors s Washington Wizards. Najlepší strelec zápasu Gilbert Arenas sa posťažoval na čas, v ktorom duel začínal. „Nemyslím si, že by sme niekedy hrali dobre o jednej hodine popoludní. To je obyčajne čas tréningu a ani ten nebýva práve najlepší,“ povedal strelec 33 bodov. Rozhodujúcim aspektom hry bola úspešnosť streľby, v ktorej mali domáci hráči prevahu v pomere 51 ku 44 percentám. „Strely nám tam nepadali a ani odrazené lopty sme nevedeli získať. Podľa toho to dnes vyzeralo,“ povedal 25-ročný Arenas. Toronto zastavilo rodiacu sa víťaznú sériu Washingtonu triumfom 116:111. Phoenix mal v zápase proti Golden State výborný deň, ktorý korunoval nastrieľaním 128 bodov v zápase. Golden State sa proti tomuto súperovi nedarí, tento rok s ním prehral všetky tri merania síl. Suns vyhrali z posledných 24 zápasov 22, momentálne ťahajú sériu šiestich víťazstiev v rade. V Minnesote sa v zápase domácich Timbervolwes s "raketami“ s Houstonu hráči nevedeli „dohodnúť“ na víťaznom tíme, preto muselo rozhodovať predĺženie. Domáci prišli o vedenie v poslednej štvrtine, v predĺžení však svoju prevahu opäť potvrdili a vyhrali napokon o 4 body. Najlepším strelcom tu bol hosťujúci Tracy McGrady s 31 bodmi na konte. Po troch zápasoch sa v zostave Orlanda v súboji proti Bostonu objavil Grant Hill a dokázal, že s ním treba počítať za každých okolností. Stal sa totiž spolu s bostonským Tonym Allenom najlepším strelcom zápasu, obaja strelili po 21 bodov. „Po vynechanom týždni som cítil trochu slabosť v nohách, ale vyvážil som to skúsenosťami z 13 ročníkov, ktoré som v NBA odohral,“ povedal 34-ročný rodák z Dallasu. Domáci dominovali hlavne v prvom polčase, v druhom o časť zo svojho náskoku prišli, ale aj v závere sa mohli tešiť pri pohľade na svetelnú tabuľu, kde svietil stav 87:79 v ich prospech. Najlepšieho strelca celého nedeľňajšieho programu NBA videli diváci v Memphise v drese hostí zo San Antonia. Bol ním Manu Ginobili, ktorý nazbieral pre svoj tím dôležitých 34 bodov. Aj to bol jeden z faktorov, ktorý sa podpísal pod výhru Spurs nad posledným tímom v tabuľke Západnej konferencie v pomere 110:96. V poslednom zápase večera prehral tesne Portland s floridským Miami 90:93.

Toronto - Washington 116:111

Najviac bodov: Bosh 24 (15 doskokov), T. J. Ford 20, A. Parker 16 - Arenas 33, C. Butler 24, Jamison 17 (14 doskokov), štvrtiny: 31:22, 26:29, 27:19, 32:41, 17 981 divákov

Minnesota - Houston 103:99 po predĺžení

Najviac bodov: Garnett 26 (13 doskokov), Blount 21 (10 doskokov), R. Davis 16 - McGrady 31, Battier 20, Juwan Howard 19, štvrtiny: 24:21, 20:19, 27:22, 17:26 - 15:11, 17 059 divákov

Memphis - San Antonio 96:110

Najviac bodov: Gasol 24, M. Miller 14, D. Stoudamire 13 - Ginobili 34, Horry 18, Finley 12, štvrtiny: 21:28, 24:29, 29:31, 22:22, 15 227 divákov

Orlando - Boston 87:79

Najviac bodov: Hill 21, D. Howard 18 (12 doskokov), Miličič 12 - T. Allen 21, Szczerbiak 15, Delonte West 13, štvrtiny: 29:17, 25:21, 12:18, 21:23, 16 868 divákov

Phoenix - Golden State 128:105

Najviac bodov: Barbosa 26, James Jones 25, Marion 24 (17 doskokov) - M. Ellis 22, Justin Davis 17, Azubuike 16, štvrtiny: 29:30, 32:23, 32:23, 35:29, 18 422 divákov

Portland - Miami 90:93

Najviac bodov: Roy 18, Z. Randolph 15, Aldridge 14 - Wade 33, Kapono 19, Haslem (10 doskokov) a D. Wright po 12, štvrtiny: 30:22, 30:30, 17:17, 13:24, 19 980 divákov

LA Lakers - Dallas 101:98

Najviac bodov: Bryant 26, Walton 21, Vujačič 16 - Nowitzki 29 (13 doskokov), Josh Howard 20, Stackhouse 14, štvrtiny: 27:21, 21:30, 20:26, 33:21, 18 997 divákov.