03. januára 2019

Basketbalistky Ružomberka doma prehrali v 1.kole play-off s Jenisejom

Ilustračná snímka

Ilustračná snímka Foto: TASR - Lenka Krošláková
Ružomberok 3. januára (TASR) - Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili vo štvrtkovom prvom stretnutí 1. kola vyraďovacej časti Európskeho pohára FIBA nad hráčkami Jeniseju Krasnojarsk 80:74. Zverenky Jakuba Suju pritom prehrali prvý polčas domáceho duelu o šestnásť bodov 35:51.

Po zmene strán sa však karta obrátila. Tretiu tretinu zvládli Ružomberčanky bravúrne, ovládli ju 27:10. V podobnom duchu pokračovali aj v záverečnej desaťminútovke, v ktorej sa im napokon podarilo vypracovať do odvety šesťbodový náskok. Tá je na programe o týždeň 10. januára.

1. kolo play-off EP FIBA - 1. zápas:

MBK Ružomberok - Jenisej Krasnojarsk 80:74 (35:51)

Najviac bodov: Šiksniutéová (10 doskokov) a Mištinová po 19 Ellenbergová-Wileyová 17 - Mavungová (11 doskokov) 28, Hinesová-Allenová 20 Doroševová 8

Rozhodovali: Földhazi (Maď.), Jovanič (B. a Herc.) a Praksch (Maď.), TH: 13/15 – 16/19, fauly 18:17, 5 faulov: Jackovecová, 37. Šikšniutéová, trojky: 5:6, štvrtiny: 17:24, 18:27, 27:10, 18:13