Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. júla 2009

Becík povie na budúci piatok, či odvolá riaditeľa Lesov SRMinister pôdohospodárstva Stanislav Becík rozhodne o odvolaní alebo neodvolaní generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy SR Jozefa Minďáša o týždeň, v piatok 10. júla. Informoval o tom na ...Zdieľať
TURČIANSKE TEPLICA 3. júla (WEBNOVINY) - Minister pôdohospodárstva Stanislav Becík rozhodne o odvolaní alebo neodvolaní generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy SR Jozefa Minďáša o týždeň, v piatok 10. júla. Informoval o tom na tlačovej besede po dnešnej porade s riaditeľmi jednotlivých závodov Lesov SR. „Neurobím žiadne hŕŕ rozhodnutie preto, že ma niekto k nemu donútil, prinútil alebo pritlačil. Rozhodnem sa slobodne,“ vyhlásil Becík. Dodal, že síce je v rukách premiéra, ktorý ho vyzval odvolať vedenie Lesov SR, ale nie je vazalom svojej stoličky. Rozhodne sa preto až po posúdení celkovej situácie, o ktorej chce v utorok hovoriť so zástupcami odborov z jednotlivých odštepných závodov. Zdôraznil, že jeho rozhodnutie bude vychádzať výlučne zo skutkového stavu, ktorý sa mu podarí zistiť.


Iniciatívou skupiny zamestnancov, ktorí ho na situáciu v Lesoch SR upozornili minulý týždeň otvoreným listom a pre podozrenia z trestnej činnosti pri nakladaní so štátnym majetkom v tomto podniku podali v stredu na prokuratúre trestné oznámenie, bol minister podľa vlastných slov zaskočený a dobehnutý. Nikto z vedenia, zamestnancov ani dozornej rady ho totiž predtým na problémy neupozornil. „Nebolo tej sily, ktorá by povedala spamätaj sa, človeče, konaj,“ povedal Becík. Zamestnancov, ktorí mu poslali otvorený list, na dnešnej tlačovej besede nazýval „skupina proti neporiadku“ a tvrdil, že si ich postoj a odvahu váži. Na otázku, prečo potom ich otvorený list pred týždňom nazval pamfletom, povedal, že sa tak vyjadril pre nepresné informácie ešte predtým, ako spomínaný otvorený list čítal. Niekto z vedenia podniku, koho Becík nemenoval, mu totiž telefonoval, že ide o list iniciovaný neúspešným záujemcom o kúpu majetku.

Kuloárne informácie, že má post ministra pôdohospodárstva uvoľniť pre exposlanca europarlamentu Petra Baca, sú podľa Becíka nepravdivé. Pripomenul, že vo štvrtok večer mu osobne telefonoval predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar, že sú to výmysly a žiadne zmeny na jeho poste sa v strane nepripravujú. „Sedím na tej najpevnejšej stoličke. Možno, že sú v politickej strane ľudia, ktorí by chceli nejakú zmenu, ale títo ľudia nemajú žiadny vplyv,“ povedal Becík s tým, že koho dopredu pochovávajú, ten dlho žije.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Allianz - SP odhaduje škody po povodniach na 1,3 mil. euro
<< predchádzajúci článok
Portugalský minister hospodárstva odstúpil pre urážlivé gesto

Becík povie na budúci piatok, či odvolá riaditeľa Lesov SR - diskusné fórum čitateľov