24. februára 2008

Beckham prispel dvomi asistenciami k víťazstvu LA Galaxy

Anglický futbalový reprezentant David Beckham mal prsty v obidvoch góloch svojho tímu Los Angeles Galaxy v nedeľňajšom stretnutí na turnaji Pan Pacific Championship. Jeho americký tím obsadil 3. miesto ...

HONOLULU 24. februára (WEBNOVINY) - Anglický futbalový reprezentant David Beckham mal prsty v obidvoch góloch svojho tímu Los Angeles Galaxy v nedeľňajšom stretnutí na turnaji Pan Pacific Championship. Jeho americký tím obsadil 3. miesto po výhre 2:1 nad Sydney FC. Už v 3. min poslal anglický stredopoliar dlhý center, ktorý spracoval Ely Allen a zakončil ho ráznym volejom ľavou nohou do siete. O vyrovnanie Sydney FC sa zaslúžil tri minúty pred koncom prvého polčasu Brendan Renaud, ktorý vyslal ľavačkou strelu z 27 metrov a nedal šancu gólmanovi Stevovi Croninovi . Beckham zariadil víťazstvo pre Galaxy ešte pred polčasovou prestávkou. Pri jeho nízkom centri do pokutového územia urobil brankár Ivan Necevski chybu a Josh Tudela poslal loptu do siete. "Je dobré odohrať takéto prípravné zápasy. Môžete trénovať koľko chcete, ale kondícia nadobudnutá v stretnutiach je veľmi dôležitá. Zdá sa, že pravá noha funguje celkom dobre. Rád prihrávam spoluhráčom na góly. Dnes som pomohol mužstvu dvoma prihrávkami, takže to bol dobrý zápas," konštatoval David Beckham. Turnaj Pan Pacific Championship napokon vyhral japonský tím Gamba Osaka, keď zdolal presvedčivo ďalšieho účastníka Major League Soccer Houston Dynamo 6:1. V tomto zápase sa gólovo presadili brazílsky útočnik Bare štyrmi presnými zásahmi, Lucas a Masato Jamazaki pridali po jednom góle. Za Houston Dynamo skóroval iba Ricardo Clark. SITA