24hod.sk    Gala

06. novembra 2007

Beckham strelil v exhibícii proti Hollywood United dva góly

Vo futbalovej exhibícii, z ktorej výťažok 90 000 dolárov venovali obetiam ničivých požiarov v južnej Kalifornii, zvíťazilo mužstvo Los Angeles Galaxy nad tímom Hollywood United 12:4. David Beckham ...

CARSON 6. novembra (WEBNOVINY) - Vo futbalovej exhibícii, z ktorej výťažok 90 000 dolárov venovali obetiam ničivých požiarov v južnej Kalifornii, zvíťazilo mužstvo Los Angeles Galaxy nad tímom Hollywood United 12:4. David Beckham odohral proti mužstvu zloženému z bývalých špičkových futbalistov a hercov dovedna 83 minút, strelil dva góly a na tri prihral. Tridsaťdvaročný stredopoliar odohral v drese Galaxy najviac minút od júla, keď sa stal oficiálne hráčom losangeleského mužstva. "Cítil som sa najlepšia za posledné mesiace. Veľmi mi záležalo na tom, aby som sa ukázal v dobrom svetle a podal kvalitný výkon," vyhlásil Beckham, ktorého si prišiel na exhibičný zápas na vlastné oči pozrieť aj tréner anglickej futbalovej reprezentácie Steve McClaren. Za tím Hollywood United nastúpili napríklad bývalí futbalisti - bývalý mexický reprezentačný Jorge Campos, člen víťazného francúzskeho tímu na MS 1998 Frank LeBoeuf, reprezentant USA Eric Wynalda, generálny manažér LA Galaxy Alexi Lalas, gitarista skupiny Def Leppard Viv Campbell či Anthony LaPaglia. Exhibičný duel bol posledným pre trénera Los Angeles Galaxy Franka Yallopa, ktorý po stretnutí oznámil hráčom svoju rezignáciu.