23. februára 2008

Beckova prehra v semifinále na challengeri v Besancone

Slovenský tenista Karol Beck prehral v sobotňajšom stretnutí štvrťfinále hlavnej súťaže dvojhry na challengerovom turnaji ATP Internationaux de Tennis du Doubs - Open de Franche-Comté vo francúzskom ...

BESANCON 23. februára (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Karol Beck prehral v sobotňajšom stretnutí štvrťfinále hlavnej súťaže dvojhry na challengerovom turnaji ATP Internationaux de Tennis du Doubs - Open de Franche-Comté vo francúzskom Besancone (dotácia 85 000 eur, tvrdý povrch GreenSet v hale) s takisto nenasadeným Rakúšanom Alexandrom Peyom 6:7 (5), 0:6. Dvadsaťpäťročný Zvolenčan Beck, tento týždeň 294. vo svetovom rebríčku, po štvrtkovom vyradení jednotky podujatia, domáceho veterána Fabrica Santora (38.), a piatkovom zdolaní 183. hráča renkingu a premožiteľa Lukáša Lacka z Australian Open 2008 Uzbeka Denisa Istomina 6:4, 7:5 už nenašiel v druhom sete semifinále sily na prípadný obrat proti 27-ročnému Viedenčanovi Peyovi (241., najvyššie v kariére 137.). V bilancii vzájomných duelov teraz prehráva 1:2. Predtým sa stretli zhodne v challengerových finále: Beck uspel v tom druhom, a to v roku 2002 na tráve v britskom Bristole (6:0, 6:3) po tom, ako ťahal za kratší koniec v sezóne 2001 na tvrdom povrchu v ruskom Togliatti (2:6, 2:6). "Karol hral v prvom sete pomerne dobre, ale chýbala mu taká agresivita, akú predviedol napríklad proti Santorovi. Trochu naňho doliehali únava a choroba, ktorá ho obchádza. Bolo tam viac chýb a menej víťazných úderov. Peya dobre podával, čím eliminoval kvalitný return. Druhý set už bol v réžii súpera," uviedol pre agentúru SITA tréner Ján Krošlák. O ďalšom programe prezradil: "Karol ešte bude hrať v Cherbourgu a potom si dá na dva týždne pauzu." Na základe tzv. špeciálnej výnimky po svojom minulotýždňovom prieniku do belehradského challengerového semifinále štartujúci Beck získal v Besancone 36 renkingových bodov a šek na 4260 eur. Od novembrového návratu na dvorce sa môže pochváliť výrazne priaznivým skóre 41 víťazstiev - 7 prehier a titulmi z úrovne ITF Futures z decembrovej Opavy a januárového nemeckého Nusslochu. Niekdajší 36. tenista počítačového poradia Beck bol na začiatku tejto sezóny až 581. v počítačovom poradí. Teraz by sa podľa predbežných prepočtov mal posunúť o ďalších približne 50 miest nahor na 240. - 245. pozíciu. Dvojhra - semifinále: Alexander Peya (Rak.) - Karol Beck (SR) 7:6 (5), 6:0 SITA