03. apríla 2006

Béreš víťazom prvého kola slovenskej rely

V okolí maďarského mesta Eger odštartovala uplynulý víkend nová sezóna majstrovstiev SR v automobilových súťažiach rely. Na podujatí spojenom s maďarským šampionátom potvrdil v rámci ...

BRATISLAVA 3. apríla (WN/SITA) - V okolí maďarského mesta Eger odštartovala uplynulý víkend nová sezóna majstrovstiev SR v automobilových súťažiach rely. Na podujatí spojenom s maďarským šampionátom potvrdil v rámci slovenských majstrovstiev úlohu favorita úradujúci majster Jozef Béreš ml. so spolujazdcom Petrom Starým na vozidle Suzuki Ignis S1600. Jazdec tímu Suzuki Motorsport obsadil celkovo 9. miesto, v rámci triedy bol jeho najväčším súperom maďarský jazdec Róbert Bútor jazdiaci na rovnakom aute. O výsledku nakoniec rozhodla až pätnásta rýchlostná skúška, keď slovenská majstrovská posádka nie najšťastnejšie odhadla počasie a zvolila nesprávne pneumatiky. Béreš so spolujazdcom Petrom Starým nakoniec skončili vo svojej triede S1600 na druhom mieste. "Bola to veľmi krásna a náročná súťaž. Obidva dni sme sa ťahali o sekundy s maďarským jazdcom Bútorom. Nakoniec sme skončili o 8 sekúnd za ním, čo je dôsledok voľby nesprávnych pneumatík, ale aj o tom je rely. Som spokojný, že sme s ním dokázali držať vyrovnaný krok na jeho domácich tratiach. Ďakujeme divákom za podporu a už sa tešíme na Korziku," vyjadril sa mladý slovenský pretekár, ktorý v tomto roku absolvuje aj juniorský svetový šampionát J-WRC.

Víťazom podujatia s názvom "Start Auto Rally" na severe Maďarska sa stal domáci jazdec Balász Benik na automobile Ford Focus WRC. Na druhom mieste skončil János Tóth (Peugeot 307 WRC) a bronzový stupienok obsadil Csaba Spitzmüller (Peugeot 206 WRC). Zo Slovákov boli po Bérešovi najlepší celkovo 17. Riečica, 20. Drotár a 23. miesto obsadil Gavlák. Druhým podujatím slovenského šampionátu v rely bude na konci apríla Rally Matador Tatry (27.-30. apríla 2006).

Výsledky - absolútne poradie:

1. Balász Benik (Maď.) Ford Focus WRC 1:25:19,2, 2. János Tóth (Maď.) Peugeot 307 WRC +16,0 s, 3. Csaba Spitzmüller (Maď.) Peugeot 206 WRC,...9. Jozef Béreš ml. (SR) Suzuki Swift S1600 +5:21,9, 17. Michal Riečica Subaru Imprezza +9:45,1, 20. Igor Drotár Mitsubishi Lancer EVO VI +10:39,6, 23. Peter Gavlák Mitsubishi Lancer EVO VIII +11:36,3