04. augusta 2007

Bertagnolliho veľkolepý návrat v San Sebastiane, Jurčo 46.

Talian Leonardo Bertagnolli sa stal víťazom 27. ročníka cyklistických pretekov Clásica San Sebastian, ktoré boli súčasťou seriálu ...

Doplnené o hlas víťaza a umiestnenie Mateja Jurča

SAN SEBASTIAN 4. augusta (WEBNOVINY) - Talian Leonardo Bertagnolli sa stal víťazom 27. ročníka cyklistických pretekov Clásica San Sebastian, ktoré boli súčasťou seriálu ProTour a merali 225 km. Dvadsaťdeväťročný jazdec tímu Liquigas unikol 11 km spolu so Španielom Juanom Manuelom Gáratom (Quick.Step Innergetic) a následne ho v zaujímavom finiši zdolal. S 18-sekundovou stratou priviedol prenasledovateľov do cieľa Španiel Alejandro Valverde (Caisse d'Epargne).
Bertagnolli musel na jar načas prestať s pretekaním, keďže mu lekári diagnostikovali arytmiu srdca. Po liečení sa profesionál z Trenta dostal opäť do formy a v San Sebastiane vyhral prvé preteky po sedemnástich mesiacoch. "Toto je moje najdôležitejšie víťazstvo v kariére, ešte dôležitejšie ako etapové prvenstvá na Vuelte či na Giro d´Italia. Po zdravotných problémoch som mal päťmesačnú súťažnú prestávku a teraz som sa vrátil. Víťazstvo som neočakával, keď však Garate začal šprintovať veľmi skoro, vedel som, že mám šťastie," povedal v cieli Bertagnolli.
Na pretekoch nechýbal ani jediný slovenský zástupca v tímoch ProTour Matej Jurčo. Lipták v službách Milramu obsadil so stratou 5:25 min na víťaza konečné 46. miesto.

Výsledky - cyklistické preteky ProTour Clásica San Sebastian (227 km):
1. Leonardo Bertagnolli (Tal.) Liquigas 5:12:42, 2. Juan Manuel Gárate (Šp.) Quick.Step Innergetic rovnaký čas, 3. Alejandro Valverde (Šp.) Caisse d'Epargne, 4. Alessandro Ballan (Tal.) Lampre-Fondital, 5. Carlo Scognamiglio (Tal.) Milram, 6. Mikel Astarloza (Šp.) Euskaltel-Euskadi, 7. Carlos Sastre (Šp.) Team CSC všetci +18, 8. Inigo Landaluze (Šp.) Euskaltel-Euskadi, 9. Xavier Florencio (Šp.) Bouygues Telecom všetci +28, 10. Giovanni Visconti (Tal.) Quick.Step Innergetic +37,... 46. Matej Jurčo (SR) Milram +5:25