Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

16. júla 2010

Bez ladu a skladu oslávia narodeniny koncertomSkupina Bez ladu a skladu oslávi na medzinárodnom festivale komornej hudby Konvergencie v Bratislave svoje 25. narodeniny. Špeciálne vystúpenie odohrá formácia združená okolo ...Zdieľať
bez ladu a skladu Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 16. júla (WEBNOVINY) - Skupina Bez ladu a skladu oslávi na medzinárodnom festivale komornej hudby Konvergencie v Bratislave svoje 25. narodeniny. Špeciálne vystúpenie odohrá formácia združená okolo speváka Michala Kaščáka 25. septembra po 20:00 v Design factory open air. Vstupenky na vystúpenie sa už predávajú v sieti Ticketportal za 10 eur.

Skupinu Bez ladu a skladu založili v roku 1985 Peter Kaščák (basgitara), Richard Rybníček (bicie nástroje) a Martin Beďatš (gitara) ako alternatívu k vtedajšej popscéne. Neskôr sa k nim pridal Rasťo Kubica (saxofón) a Michal Kaščák (spev). V 90. rokoch Rybníčka za bicími nahradil Peter Slameň. V roku 1997 však kapela pre iné pracovné aktivity členov ukončila svoju aktívnu činnosť a z rozpadnutej formácie vznikla skupina Neuropa, v ktorej pokračovali Michal Kaščák, Peter Kohout a Peter Slameň. Odvtedy sa kapela Bez ladu a skladu dáva dokopy len príležitostne. Pred týždňom (9. júla) zahrali na festivale Pohoda v Trenčíne a v sobotu 17. júla po 23:45 budú koncertovať na festivale Vrbovské Vetry vo Vrbovom.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zvýhodnená cena vstupeniek na Fest Europa 2
<< predchádzajúci článok
Na Merkúre objavili najmladšiu sopečnú činnosť

Bez ladu a skladu oslávia narodeniny koncertom - diskusné fórum čitateľov