03. januára 2019

Bežkyňa na lyžiach Östbergová druhýkrát zvíťazila v Oberstdorfe

Nórska bežkyňa na lyžiach Ingvild Flugstad Östbergová.

Nórska bežkyňa na lyžiach Ingvild Flugstad Östbergová. Foto: TASR/AP
Oberstodrf 3. januára (TASR) - Nórska bežkyňa na lyžiach Ingvild Flugstad Östbergová zvíťazila vo štvrtkovej 5. etape Tour de Ski v nemeckom Oberstdorfe. V stíhacích pretekoch na 10 kilometrov voľnou technikou zdolala s náskokom 30,4 sekundy Rusku Nataliu Neprjajevovú, tretia skončila s odstupom 1:12,6 minúty Jessica Digginsová.

Priebežná líderka podujatia štartovala 24 sekúnd pred Neprjajevovou a nepripustila dramatizáciu. V Oberstdorfe pridala po strede druhý triumf.

Zaujímavejší bol súboj o tretie miesto, ktoré si vybojovala Digginsová až v záverečnom šprinte s Ruskou Juliou Belorukovovou a rozhodnúť musela cieľová fotografia.

Tour de Ski - 5. etapa - Oberstdorf (Nem.):

1. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) 26:21,2 min, 2. Natalia Neprjajevová (Rus.) +30,4 s, 3. Jessica Digginsová (USA) +1:12,6, 4. Julia Belorukovová (Rus.) +1:12,7, 5. Krista Parmakoskiová (Fín.) +1:23,6, 6. Anastasia Šedovová (Rus.) +2:18,8, 7. Heidi Wengová +3:00,7, 8. Kari Öyre Slindová (obe Nór.) +3:36,1, 9. Teresa Stadloberová (Rak.) +3:36,1, 10. Lotta Udnes Wengová (Nór.) 3:49,7

HOPMAN CUP: Švajčiarsko postúpilo do finále, rozhodol Federer