Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

13. júla 2021

Bezosova spoločnosť Blue Origin dostala povolenie na lety do vesmíru s ľuďmiVesmírna spoločnosť Blue Origin amerického podnikateľa Jeffa Bezosa dostala vládne povolenie na lety do vesmíru s ľuďmi. Federálny letecký ...Zdieľať
amazon_bezos_96041 e8b72cb2b16a4c60984213ffec3a9586 676x469 13.7.2021  - Vesmírna spoločnosť Blue Origin amerického podnikateľa Jeffa Bezosa dostala vládne povolenie na lety do vesmíru s ľuďmi. Federálny letecký úrad (FAA) vydal licenciu pre firmu v pondelok. Platná je do augusta.


Bezos, ktorý je tiež zakladateľom spoločnosti Amazon, bude na budúci týždeň v utorok jedným z pasažierov prvého takéhoto letu Blue Origin. V rakete New Shepard s ním bude aj jeho brat, 82-ročná letkyňa a víťaz aukcie. Let by mal dosiahnuť maximálnu výšku 106 kilometrov a následne pristáť v texaskej púšti.

V nedeľu vystúpil do vesmíru na palube vlastnej "okrídlenej rakety" Unity britský miliardár Richard Branson. Stroj, v ktorom bolo aj päť zamestnancov Bransonovej spoločnosti Virgin Galactic, vystúpil nad púšťou v Novom Mexiku do výšky 86 kilometrov.

Blue Origin a Virgin Galactic plánujú začať lietať s platiacimi zákazníkmi v nasledujúcich mesiacoch. Konkurenta im v oblasti vesmírneho turizmu robí ešte spoločnosť SpaceX Elona Muska, ktorá však neplánuje krátke lety hore a naspäť, ale chystá sa voziť zákazníkov na orbitu. Samotný Musk sa na vesmírny let ešte nepodujal.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bezosova spoločnosť Blue Origin dostala povolenie na lety do vesmíru s ľuďmi © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pohoda on the Ground – stretnutie plné slobody na trenčianskom letisku
<< predchádzajúci článok
Nomináciám na ceny Emmy vládnu seriály Koruna a The Mandalorian, odzrkadľujú nárast streamovania

Bezosova spoločnosť Blue Origin dostala povolenie na lety do vesmíru s ľuďmi - diskusné fórum čitateľov