Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

24. septembra 2009

Bianku Braselli, dámu s dvoma hlavami, čaká derniéraV týchto dňoch uskutoční derniéra legendárneho predstavenia kočovného súboru Teatro Tatro z Nitry s názvom Bianka Braselli, dáma s dvoma hlavami. Inscenáciu na motívy poviedky Jana Weissa ...Zdieľať
BRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) - V týchto dňoch uskutoční derniéra legendárneho predstavenia kočovného súboru Teatro Tatro z Nitry s názvom Bianka Braselli, dáma s dvoma hlavami. Inscenáciu na motívy poviedky Jana Weissa napísal a režijne naštudoval Ondrej Spišák. Hra mala premiéru 23. septembra 1999 a za desaťročie ju súbor odohral viac ako osemdesiatkrát doma aj v zahraničí.


Posledné tri predstavenia sa uskutočnia v piatok, sobotu a v nedeľu v nitrianskom parku Na Sihoti v šiatri pod Nitrianskym hradom. Diváci, ktorí sa s dvojhlavou ženou prídu rozlúčiť, uvidia Lukáša Latináka, Martina Nahálku, Ruda Kratochvíla, Agátu Solčiansku, Milana Ondríka, Roba Jakaba, Milana Vojtelu, Ondreja Spišáka a Ivana Gontka.

Inscenácia Bianka Braselli, dáma s dvoma hlavami, bola prvým predstavením uvádzaným v pojazdnej scéne Maringotka. Nadväzuje na zabudnuté tradície kočovného komediantstva, potulného herectva a cirkusantstva. Predstavenie je javiskovou podobou Weissovej poviedky o snoch a túžbach obyčajného človeka - občana Celerína Počuchova, a ich "naplnení" počas magického predstavenia v panoptiku cirkusového riaditeľa pána Giakoma. Je to podivný muž, voňajúci ďalekými krajinami, exemplár tuláka v nadživotnej veľkosti, starý vášnivec chorobne túžiaci prekvapovať svet, udivovať národy a vyvolávať úžas. Stelesňuje diaľky a exotiku a žije život, po ktorom túži pán Celerín. Ten však nikdy nebude schopný odpútať sa od svojich istôt a žiť túlavým životom tak ako Giakomo. Diváci sa môžu tešiť na efektné a skutočné klauniády, ako aj na gymnastické výkony, výborné gagy, prekáračky a pútavú zábavu. V predstavení nechýba hovoriaci pes, vrhač nožov či levitujúci ľudia.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Antivírusy od Esetu sa budú dodávať s doskami od Intelu
<< predchádzajúci článok
Z bruselského múzea ukradli maľbu Reného Magritta

Bianku Braselli, dámu s dvoma hlavami, čaká derniéra - diskusné fórum čitateľov