19. decembra 2019

Biatlonista B. Doll sa stal víťazom šprintu na 10 km v 3. kole SP

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Le Grand Bornard 19. decembra (TASR) - Nemecký biatlonista Benedikt Doll sa stal víťazom štvrtkového šprintu na 10 km v rámci 3. kola Svetového pohára. Vo francúzskom stredisku Le Grand Bornard predviedol čistú streľbu a triumfoval s náskokom 9,4 sekundy pred Nórom Tarjeim Böom. Tretí skončil domáci Quentin Fillon Maillet (+11,3). Z trojice Slovákov sa najlepšie umiestnil Martin Otčenáš, ktorý s dvoma chybami na strelnici obsadil 74. priečku s mankom 2:40,4 minúty na víťaza. Šimon Bartko musel takisto absolvovať dve trestné kolá a skončil na 80. mieste (+2:46,7), Tomáš Hasilla bol s tromi chybami 95. (+4:02,8).

Doll zaostával po prvej streleckej položke za vedúcim Francúzom Emilienom Jacquelinom o 1,3 sekundy. Vďaka rýchlemu behu však manko zmazal, dostal sa na čelo poradia a zostal na ňom aj po druhej streľbe, v ktorej takisto vybielil všetky terče. Dvadsaťdeväťročný Nemec slávil druhý triumf v kariére v pretekoch SP. Takisto bezchybný Tarjei Bö bol po ležke i stojke na tretej pozícii, vďaka skvelému finišu sa vyšvihol na druhú priečku pred Fillona Mailleta.

Pódium tesne ušlo J.T. Böovi, ktorý pri oboch streleckých položkách raz minul, musel dvakrát na trestné kolo a napokon skončil štvrtý, s 3,5-sekundovou stratou na pódium. Pre najlepšieho biatlonistu súčasnosti to boli na dlhší čas posledné preteky. Teraz sa chce venovať rodine, s manželkou totiž očakávajú prírastok. V januári sa tak J.T. Bö nepredstaví na žiadnom podujatí, štartovať by mal až na februárových MS v Anterselve.

Nóri mali v prvej šestke štyroch pretekárov, ich dominanciu zvýraznili piatym miestom Erlend Bjöntegaard a šiestym miestom Johannes Dale.