Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

03. augusta 2007

Biatlonistka Soňa Mihoková sa rozlúčila so športovou kariérouJedna z najúspešnejších slovenských biatlonistiek v histórii Soňa Mihoková definitívne končí so svojou športovou kariérou. V piatok sa v Národnom športovom centre v Bratislave s ňou ako ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) - Jedna z najúspešnejších slovenských biatlonistiek v histórii Soňa Mihoková definitívne končí so svojou športovou kariérou. V piatok sa v Národnom športovom centre v Bratislave s ňou ako pretekárkou rozlúčili riaditeľ odboru športu na Ministerstve školstva Slovenskej republiky Anton Novosád, predseda Slovenského olympijského výboru František Chmelár a prezident Slovenského zväzu biatlonu Juraj Sanitra. Riaditeľ Národného športového centra Miroslav Skorka jej v slávnostnom príhovore poďakoval za dlhoročnú úspešnú reprezentáciu a odovzdal jej ďakovný list a pamätný dar. "Roky sa zastaviť nedajú, myslím si, že bol najvyšší čas ukončiť túto etapu. Mám už iné priority ako biatlon. Chcem si založiť rodinu, to sa nedá odkladať donekonečna," povedala pre agentúru SITA 35-ročná (nar. 11. novembra 1971) Soňa Mihoková.

Zatiaľ o svojej ďalšej budúcnosti nemá žiadnu víziu. "Uvidím, zatiaľ nemám žiadnu predstavu o tom, čo by som mohla robiť. Ponúkla som svoje skúsenosti vedeniu Slovenského biatlonového zväzu, ale nejaké nadšenie som u nich nevidela. Teraz sa asi prihlásim na úrade práce ako nezamestnaná a potom uvidím. Celý život som robila iba biatlon, nedá sa zo dňa na deň vhupnúť do niečoho nového," pokračovala rodáčka z Liptovského Hrádku.

Soňa Mihoková štyrikrát vyhrala v ankete Kráľ biatlonovej stopy, v roku 1995 bola ôsmou najúspešnejšou športovkyňou Slovenska, o tri roky neskôr obsadila v ankete Športovec roka dokonca piate miesto. Zúčastnila sa na štyroch zimných olympiádach a na jedenástich majstrovstvách sveta. Vo Svetovom pohári štartovala bez prestávky od sezóny 1993/94. Na zimných olympijských hrách skončila dvakrát štvrtá, raz piata, z majstrovstiev sveta si priviezla tri štvrté miesta, jedno piate a jedno šieste. Vo Svetovom pohári si dvakrát vychutnávala pohľad z pódia, raz dokonca z najvyššieho, keď v sezóne 1995/96 vyhrala rýchlostné preteky v rakúskom Hochfilzene. Jej najlepším konečným umiestnením v bojoch o krištáľový glóbus bolo 14. miesto zo sezóny 1994/95. V roku 2000 bola členkou víťaznej štafety na majstrovstvách Európy v poľskom Zakopanom.

Okrem toho má vo svojej zbierke z kontinentálnych šampionátov dve striebra a jeden bronz. "Už na tohtoročných majstrovstvách Európy v Bulharsku som vedela, že sú to moje posledné preteky v kariére. Vtedy som si to ešte tak neuvedomovala. Dalo by sa povedať, že už som s tým bola dlhší čas zmierená. To všetko sa na mňa zvalilo azda až dnes, keď mi v Národnom športovom centre ďakovali a ja som si naplno uvedomila, že je naozaj koniec. Na tie dlhé roky pri biatlone však budem spomínať v dobrom," zakončila Soňa Mihoková. SOV jej v roku 2003 udelil ocenenie Bronzové kruhy Slovenského olympijského výboru.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Artmedia v 2. predkole Pohára UEFA proti Aštaraku
<< predchádzajúci článok
Mintál sa podľa Eurosportu nezmestí do základu Norimbergu

Biatlonistka Soňa Mihoková sa rozlúčila so športovou kariérou - diskusné fórum čitateľov