Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. júna 2007

Biely dom neopustí PalestínčanovSpojené štáty sa neobrátia chrbtom Palestínčanom, ktorí sú proti militantnej organizácii Hamás a silne podporujú prezidenta Mahmúda Abbása, oznámil v piatok Biely dom. "Nikto nechce ...Zdieľať

WICHITA/ŽENEVA 15. júna (WEBNOVINY) - Spojené štáty sa neobrátia chrbtom Palestínčanom, ktorí sú proti militantnej organizácii Hamás a silne podporujú prezidenta Mahmúda Abbása, oznámil v piatok Biely dom.
"Nikto nechce prenechať osudu státisíce, ak nie milióny ľudí v Pásme Gazy a vydať ich na milosť teroristickej organizácii," povedal hovorca Bieleho domu Scott Stanzel, ktorý však bližšie neuviedol, ako chce Washington Palestínčanom pomôcť. Stanzel naznačil, že americké ministerstvo zahraničných vecí prehodnocuje americkú pomoc palestínskym bezpečnostným silám lojálnym Abbásovi. Kríza na palestínskych územiach bude pravdepodobne dominovať na stretnutí Busha s izraelským premiérom Ehudom Olmertom 19. júna, povedal hovorca.

Bojovníci Hamásu v piatok úplne prevzali kontrolu nad Pásmom Gazy. Prudké boje si v Pásme Gazy za uplynulý týždeň vyžiadali najmenej 116 ľudských životov a vyše 550 zranených. V piatok o tom informoval Medzinárodný výbor Červeného kríža.

SITA/AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gates pricestoval na neohlásenú návštevu Bagdadu
<< predchádzajúci článok
Kubiš otvoril v Maroku slovenský honorárny konzulát

Biely dom neopustí Palestínčanov - diskusné fórum čitateľov