Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. mája 2007

Blair oficiálne potvrdil Browna ako svojho nástupcuOdchádzajúci britský premiér Tony Blair predstavil v piatok ministra financií Gordona Browna ako svojho nástupcu na čele britskej vlády. "Je mi absolútnym potešením dať svoju plnú podporu Gordonovi ...Zdieľať

LONDÝN 11. mája (WEBNOVINY) - Odchádzajúci britský premiér Tony Blair predstavil v piatok ministra financií Gordona Browna ako svojho nástupcu na čele britskej vlády. "Je mi absolútnym potešením dať svoju plnú podporu Gordonovi ako budúcemu lídrovi Labouristickej strany a premiérovi a plne ho podporovať," vyhlásil Blair na stretnutí s novinármi. Podľa neho má Brown mimoriadny vodcovský talent a stranu, ako i krajinu bude vedieť znamenite viesť. "Ukázal, snáď ako najlepší minister financií v dejinách našej krajiny, že má silu, skúsenosti a súdnosť, aby bol skvelým premiérom", skonštatoval Blair. "Rovnako som presvedčený, ako niekto, kto ho (Browna) pozná viac ako 20 rokov ako priateľ a kolega, že dokáže urobiť zmeny v tejto krajine pre jej dobro a natrvalo," dodal Blair.

Blair vo štvrtok verejne oznámil, že 27. júna, po viac ako desaťročí na poste lídra Labouristickej strany a dekáde v sídle na Downing Street 10, odstúpi z funkcie ministerského predsedu. Blair to vo štvrtok povedal v prejave pred stúpencami strany v severoanglickom meste Sedgefield, kde v roku 1994 začal kampaň na získanie postu lídra labouristov. Jeho dráha vodcu strany, ktorá vládne nepretržite od roku 1997, sa tak končí symbolicky na mieste, kde sa začala.

SITA/AFP/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americké základne budú osožné pre celú Európu,tvrdí Kaczyński
<< predchádzajúci článok
Prerokovali novely zákonov o sociálnom a zdravotnom poistení