12. novembra 2010

Bližňák si otvoril gólový účet

Hneď vo svojom prvom zápase v sezóne v rámci zámorskej hokejovej NHL sa gólom blysol slovenský center v službách Vancouver Canucks Mário Bližňák, ktorý pomohol k víťazstvu svojho tímu ...

bliznak Foto: SITA/APOTTAWA 12. novembra (WEBNOVINY) - Hneď vo svojom prvom zápase v sezóne v rámci zámorskej hokejovej NHL sa gólom blysol slovenský center v službách Vancouver Canucks Mário Bližňák, ktorý pomohol k víťazstvu svojho tímu na ľade Ottawa Senators 6:2. Dvadsaťtriročný hráč sa presadil v 57. min, keď zvyšoval na 6:1, vzápätí uzavrel skóre duelu domáci Sergej Gončar. Bližňák sa pôvodne zo svojho prvého bodového zápisu v ročníku radoval už v 52. min pri góle Tannera Glassa, rozhodcovia sa však napokon rozhodli vyčiarknuť jeho asistenciu. O päť minút neskôr sa však kombinácia týchto dvoch hráčov v opačnom garde skončila gólom z Bližňákovej hokejky, Glass našiel svojho spoluhráča krížnou prihrávkou pri vzdialenejšej žŕdke, a ten už nemal problém zasunúť puk do bránky.

"Je to skvelý pocit, teší ma, že som si otvoril gólový účet v NHL. Bolo to v situácii štyroch proti štyrom a mal som aj trochu šťastia, to však k tomu patrí. Spočiatku som bol nervózny, no po pár striedaniach som sa prispôsobil rýchlosti a tempu hry,“ povedal Bližňák, ktorý nastupoval vo formácii s Tannerom Glassom a Rickom Rypienom, pred podstránku venovanú vancouverskému tímu na portáli nhl.com. Spomenutá trojica sa na víťazstve Canucks podieľala štyrmi bodmi. "Po pár striedaniach sa domácim podarilo skórovať, keď bola na ľade moja formácia. My sme sa však snažili ďalej a v tretej tretine sme dosiahli niekoľko gólov,“ uzavrel talentovaný Slovák.

Rodák z Trenčína, ktorý doteraz hral na farme v Maintobe v AHL a v 14 zápasoch strelil jeden gól a na tri prihral, si dres Canucks v kanadsko-americkej profilige obliekol už aj v minulej sezóne. Pre Bližňáka bol štvrtkový duel celkovo tretím v NHL v kariére, premiéru mal vlani v novembri proti Coloradu.