Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

04. decembra 2010

Bohatá nádielka filmov na sobotuSobotná televízna ponuka je plná zaujímavých filmov. Markíza zaplní poobedie úspešným veľkofilmom Pán prsteňov: ...Zdieľať
bez nazvu Sofiina voľba dnes na DvojkeFoto: www.ivillage.com

BRATISLAVA 4. decembra  - Sobotná televízna ponuka je plná zaujímavých filmov. Markíza zaplní poobedie úspešným veľkofilmom Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa. Večer ponúkne americký sci-fi thriller s Willom Smithom - Ja, legenda. V príbehu od režiséra Francisa Lawrenca (Constantine) premení zmutovaný vírus väčšinu obyvateľov našej planéty na krvilačné beštie. Robert Neville, ktorý je voči vírusu odolný, cez deň bojuje proti spoluobčanom, zatiaľ čo v noci sa snaží zo svojej krvi vyrobiť protilátku, ktorá by zachránila ľudskú rasu.

Nenechajte si ujsť ani romantickú komédiu Prázdniny s Kate Winslet a Cameron Diaz. Uvidíte príbeh o dvoch úplne rozdielnych ženách, ktorým sa rúca svet a tak sa rozhodnú, že si na nejaký čas vymenia svoje domy. S rozhodnutím zabudnúť na mužov sa do ich života dostáva ďalšia lavína zmien. Ako to celé dopadne sa dozviete, ak si o 20 hod naladíte Primu. Ak máte chuť na niečo drsnejšie, ČT1 o 23:20 odvysiela americkú historickú drámu s Leonardom DiCapriom Danielom Day-Lewisom Gangy New Yorku.

Dvojka o 22 hod ponúkne adaptáciu bestselleru Williama Styrona o hrôzach koncentračného tábora Sofiina voľba. Uvidíte známy príbeh poľskej katolíčky Sofie, ktorú počas 2. svetovej vojny nacistickí vojaci prichytili s kontrabandom šunky. Sofia je za svoj priestupok poslaná do koncentračného tábora a tu prichádza o obe deti. Hoci vojnu prežije a odsťahuje sa do New Yorku, je navždy poznačená. Novú chuť do života nachádza až vďaka Nathanovi, americkému židovi, ktorý je posadnutý všetkým, čo sa týka holokaustu. Spolu sa nasťahujú do obytného domu, kde sa zoznámia s dospievajúcim Stingom. Stingo sníva o tom, že raz sa stane spisovateľom a príbeh Sofie a Nathana mu učaruje. Meryl Streepová získala za stvárnenie hlavnej hrdinky Sofie Oscara.

Kompletný televízny program nájdete na https://www.24hod.sk/tv-program.html . Tento program si môže každý návštevník nastaviť podľa seba, prípadne si vyselektovať len typy relácii, ktoré ho zaujímajú.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Herca zo Škaredej Betty obžalovali z vraždy druhého stupňa
<< predchádzajúci článok
Josh Brolin bude režírovať snímku Pitz and Joe

Bohatá nádielka filmov na sobotu - diskusné fórum čitateľov