Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

04. decembra 2010

V Bratislave sa uskutoční dražba predmetov známych ľudíVzácne umelecké diela i predmety známych slovenských osobností sa budú dať vydražiť, a z výnosu sa bude financovať pomoc pre ľudí s mentálnym ...Zdieľať
bez nazvu Herec Maroš KramárFoto: SITA/Tomáš Benedikovič BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) - Vzácne umelecké diela i predmety známych slovenských osobností sa budú dať vydražiť, a z výnosu sa bude financovať pomoc pre ľudí s mentálnym postihnutím. Aukcia s názvom Toto nie je kladivo, toto je aukcia sa bude konať v utorok 7. decembra o 19:00 v priestoroch VIP klubu Club Penati v Bratislave. Peniaze budú smerovať do neziskovej organizácie Lepší svet z bratislavskej Petržalky. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ zariadenia Dušan Mikulec.


Na aukcii sa budú dať získať diela viac ako 35 slovenských umelcov. Niektoré z diel, napríklad obrázky od Ladislava Mednyánszkeho, Alexandra Rudnaya, Mikuláša Galandu, Kolomana Sokola, Vincenta Hložníka, Jána Hálu či iných, patria k vzácnym zberateľským kúskom z uzatvorených zbierok. Budú sa dať vydražiť aj predmety známych slovenských osobností - majstra sveta v boxe Tomiho Kida Kovácsa, hercov Maroša Kramára, Zity Furkovej a Csongora Kassaia, spisovateľa Daniela Heviera, kazateľa Daniela Pastirčáka, cestovateľa Františka Keleho, juniorskej víťazky Australian Open Chantal Škamlovej, majsterky sveta vo vodnom slalome Jany Dukátovej, módneho návrhára Fera Mikloška či hudobníka Ericha Boboša Procházku. Tomi Kid Kovács napríklad poskytol rukavice šité špeciálne na mieru pre majstra sveta v boxe, Jana Dukátová zase pádlo vyrobené podľa vlastného dizajnu.

Na aukcii sa môže zúčastniť každý, koho láka vzrušenie z dražby a kúpou niektorého z dražených predmetov by chcel podporiť vznik jedinečného komunitného a integračného centra pre ľudí s mentálnym postihnutím v Karlovej Vsi, ktoré má vzniknúť v budove bývalého obchodného domu Kotva. Súčasťou projektu je podpora osamostatňovania sa mladých ľudí s mentálnym postihnutím prostredníctvom podporovaného bývania prepojeného so zariadením pre seniorov a chránenou dielňou Lepší svet. Tie vzniknú práve komplexnou prestavbou a rekonštrukciou priestorov bývalej Kotvy.

Ústredným motívom kampane celého podujatia je obrázok dražobného kladivka s nápisom "Toto nie je kladivo, toto je aukcia". Nejde však len o samotné dražobné kladivko - jeho úderom sa všetko iba začína, pretože samotná aukcia je súčasťou verejnej zbierky na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím, ktorá bude prebiehať na území Slovenska od začiatku decembra pod názvom "Nezatvárajte nám dvierka!"

Súčasťou bohatého kultúrneho programu bude aj vystúpenie ľudí s mentálnym postihnutím - klientov Pracovno-socializačného centra Lepší svet - a husľového virtuóza Rastislava Šipoša. Ďalšími účinkujúcimi budú Latino Culture Project pod vedením Miguela Méndeza, Flamencové hudobné zoskupenie Los Remedios a Ľudová hudba bratov Kuštárovcov. Vyvrcholením programu bude už aukcia vzácnych umeleckých diel a predmetov známych slovenských osobností.

Vstup na benefičnú aukciu a predaukčnú výstavu 6. a 7. decembra je len na pozvánky, možno sa prihlásiť na info@totoniejekladivo.sk.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo finále Talentmanie zaspievajú Gott, Habera a Dvorský
<< predchádzajúci článok
Herca zo Škaredej Betty obžalovali z vraždy druhého stupňa

V Bratislave sa uskutoční dražba predmetov známych ľudí - diskusné fórum čitateľov