Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. júla 2013

Bojnický zámok navštívili za prvý polrok desaťtisíce ľudíTRENČÍN 5. júla (WEBNOVINY) – Počas prvej polovice tohto roka navštívilo Bojnický zámok 75 786 návštevníkov. Podľa Kamily Píšovej z oddelenia múzejnej komunikácie a služieb návštevníkom zámku, zaznamenali mierny ...Zdieľať
bojnice TRENČÍN 5. júla (WEBNOVINY) – Počas prvej polovice tohto roka navštívilo Bojnický zámok 75 786 návštevníkov.


Podľa Kamily Píšovej z oddelenia múzejnej komunikácie a služieb návštevníkom zámku, zaznamenali mierny vzostup návštevnosti. Vlani sem zavítalo za prvých šesť mesiacov viac ako 72-tis. ľudí.

Bojnický zámok je známy aj za hranicami Slovenska, každoročne sem prichádza aj množstvo zahraničných turistov zo severnej Ameriky či východnej Ázie. Počas prvého polroka sem okrem Maďarov, Ukrajincov či Španielov prišli aj Kórejci, Venezuelčania, Austrálčania, ale aj Rusi.

„S návštevnosťou sme spokojní,“ hovorí Píšová s tým, že množstvo ľudí do Bojníc prišlo počas Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel. Prilákal ich aj valentínsky víkend či veľkonočné prehliadky zámku.

Na ďalšie podujatie s názvom Slávnosti života - Supernoc na zámku sa môžu návštevníci zámku tešiť už ďalší mesiac. „V auguste sme pre návštevníkov pripravili podujatie, ktoré bude zaujímavé tým, že bude v zámku prebiehať vo večerných hodinách od 18:00 do 24:00,“ uviedla Píšová.

Okrem denných a nočných prehliadok pripravilo Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice na letnú turistickú sezónu výstavu pod názvom Z pokladov bojnického zámku. Do 30. septembra sú v Západnom krídle zámku vystavené zbierkové predmety, ktoré patria medzi poklady v zbierkovom fonde múzea. Ide o artefakty, ktoré návštevníci bojnického zámku bežne v expozícii neuvidia, keďže sa nachádzajú v jeho depozitároch spolu s ďalšími vzácnymi exponátmi.

Bojnický zámok patrí k najromantickejším a najnavštevovanejším kultúrnym pamiatkam v strednej Európe. Ukrýva množstvo umelecko-historických exponátov, ktoré zhromaždil najmä posledný majiteľ zámku gróf Ján František Pálfi. Ľudí sem priťahuje jeho história aj unikátny interiér.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na nových priznaniach sa strany majú dohodnúť do augusta
<< predchádzajúci článok
V Trnave sa zrazili policajti s penzistom, lámalo kosti

Bojnický zámok navštívili za prvý polrok desaťtisíce ľudí - diskusné fórum čitateľov