25. mája 2008

Boston oplatil Detroitu prehru, vedie 2:1 na zápasy

Najlepší tím základnej časti zámorskej basketbalovej NBA Boston v sobotu po prvý raz v play off zvíťazil na palubovke súpera, keď triumfoval v Detroite 94:80 a ujal sa tak vedenia v sérii finále ...

DETROIT 25. mája (WEBNOVINY) - Najlepší tím základnej časti zámorskej basketbalovej NBA Boston v sobotu po prvý raz v play off zvíťazil na palubovke súpera, keď triumfoval v Detroite 94:80 a ujal sa tak vedenia v sérii finále Východnej konferencie 2:1 na zápasy. Štvrtý duel je na programe v pondelok opäť v hale The Palace of Auburn Hills. Východná konferencia - finále (hrá sa na 4 víťazstvá) DETROIT PISTONS (2) - BOSTON CELTICS (1) 80:94 - stav série 1:2 Zostava a body: Hamilton 26, R. Wallace 12, McDyess 8, Billups 6, Prince 4 (Stuckey 17, Maxiell 7, L. Hunter a A. Johnson) - Garnett 22 /13 doskokov/, R. Allen 14, Perkins 12 /10 doskokov/, Rondo 12, Pierce 11 (Posey 12, Cassell 5, P.J. Brown 4, G. Davis 2) Úspešnosť streľby z poľa v %: 38,4:46,4, doskoky: 28:44, asistencie: 15:20, stratené lopty: 10:15, získané lopty: 11:6, bloky: 9:3, fauly: 25:24, štvrtiny: 17:25, 15:25, 23:23, 25:21, 22 076 divákov. Boston nenechal po štvrtkovom domácom zaváhaní (97:103) v sobotu nič na náhodu a od prvej štvrtiny si začal vytvárať náskok. Po dvanástich minútach viedol 25:17 a do šatní sa po prvej polovici odchádzalo už za stavu 50:32 v prospech hostí. Domáci sa v druhom polčase zlepšili, ale na otočenie vývoja to už nestačilo. "Prehra v domácom prostredí nám akoby dodala novú energiu. Veľmi sme chceli v treťom zápase vybehnúť na súpera a zdolať ho," povedal po súboji spokojný kapitán Celtics Paul Pierce. "Náš súper získal späť výhodu domáceho prostredia v sérii. Pre nás bude pondelňajší duel kľúčovým - najdôležitejším v doterajšom priebehu sezóny," skonštatoval tréner Pistons Flip Saunders. Dôležitú úlohu v treťom pokračovaní bitky o triumf vo Východnej konferencii zohrali náhradníci a dvaja menej slávny členovia základnej päťky (Rondo a Perkins), ktorí spoločne nastrieľali 47 bodov, rovnako ako hviezdny trojica Kevin Garnett, Paul Pierce a Ray Allen. "Práve ich výkon nás pochoval," priznal Saunders. Naopak v drese domácich zahrali zle dvaja tradiční lídri Chauncey Billups a Tayshaun Prince. Tí premenili spolu iba tri zo 17 pokusov z poľa. SITA