04. februára 2012

Boston prehral s Pittsburghom, Chára druhou hviezdou zápasu

Hokejisti obhajcu Stanleyho pohára Boston Bruins prehrali v sobotňajšom stretnutí zámorskej NHL na vlastnom ľade s Pittsburghom 1:2. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 27 minút a po ...

zdeno chara BOSTON 4. februára (WEBNOVINY) - Hokejisti obhajcu Stanleyho pohára Boston Bruins prehrali v sobotňajšom stretnutí zámorskej NHL na vlastnom ľade s Pittsburghom 1:2.

Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 27 minút a po stretnutí ho vyhlásili za jeho druhú hviezdu.

Prvou sa stal brankár Penguins Mark-Andre Fleury, ktorý mal 28 úspešných zákrokov. Štyrikrát ho ohrozil aj Chára. Pittsburgh z posledných desiatich zápasov vyhral deviatykrát. Boston prehral dva zápasy v rade v domácom prostredí prvýkrát od 27. októbra.

Tretie víťazstvo v rade dosiahlo New Jersey, ktoré vyhralo vo Philadelphii 6:4. Dvoma gólmi v presilovkách sa na výhre podieľal Kurtis Foster.

Andrej Meszároš v domácom drese odohral takmer 19 minút a bránku Devils ohrozil dvakrát. New Jersey viedlo vo Philadelphii po dvoch tretinách 6:0, domáci v záverečnej časti hry však pridali a znížili na rozdiel dvoch gólov.

.
Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Boston - Pittsburgh 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 47. Corvo (P. Bergeron, Marchand) - 20. Malkin (Kunitz, J. Neal), 42. Cooke (Jeffrey, Dupuis)

Philadelphia - New Jersey 4:6 (0:3, 0:3, 4:0)
Góly: 44. Simmonds (Rinaldo, Bourdon), 50. Jágr (Carle, Giroux), 53. Giroux (Jágr, Voráček), 54. Voráček (Carle, Couturier) - 4. Foster (Eliáš, Kovaľčuk), 20. Kovaľčuk (Zubrus), 20. Zubrus (Volčenkov, Ponikarovskij), 21. Parise (Clarkson, Foster), 22. Ponikarovskij (S. Bernier, Josefson), 29. Foster (Eliáš, Kovaľčuk)