Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

28. augusta 2021

Botanická záhrada v Košiciach bude mať nový náučný chodník za viac ako 35-tisíc eurV Botanickej záhrade (BZ) Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach ...Zdieľať
botanicka zahrada bz univerzity pavla jozefa safarika upjs v kosiciach 676x507 28.8.2021  - V Botanickej záhrade (BZ) Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach pribudne nový náučný chodník za viac ako 35-tisíc eur. Informoval o tom hovorca UPJŠ Tomáš Zavatčan.


Dendrologický náučný chodník spája spodnú časť botanickej záhrady s arborétom, vedie rôznymi chodníkmi aj chodníčkami v BZ a jeho celková dĺžka je 1 700 metrov. Na jeho trase je možné sa oboznámiť s 80 botanickými druhmi alebo kultivarmi drevín, z ktorých je 33 pôvodných a 47 cudzokrajných. Keďže naším plánom bolo prepojiť edukačnú časť chodníka s relaxom v príjemnom prostredí, na trase chodníka nájdu návštevníci päť miest s interaktívnymi edukačnými tabuľami pre deti a s exteriérovými fitness zostavami pre dospelých aj pre deti,“ uviedol riaditeľ Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach Pavol Mártonfi.

Botanická záhrada v rámci výzvy operačného programu Interreg Slovenská republika-Maďarsko – Fond malých projektov pre východnú programovú oblasť bola podporená finančným príspevkom na projekt „Využitie zbierkových fondov drevín botanických záhrad v Košiciach a Nyíregyházi pri výchove a vzdelávaní detí a dospelých“.

Hlavným cieľom projektu je spolupráca a výmena skúsenosti medzi botanickými záhradami v Košiciach a Nyíregyházi a rozvoj susediacich regiónov na Slovensku a Maďarsku. Oficiálna spolupráca oboch partnerov na projekte začala v júni minulého roku a vyvrcholí záverečnou konferenciou, ktorá sa uskutoční v pondelok 30. augusta v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach. Počas nej dôjde aj k oficiálnemu sprístupneniu dendrologického náučného chodníka, ktorý je jedným z hlavných výstupov projektu pre širokú verejnosť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Botanická záhrada v Košiciach bude mať nový náučný chodník za viac ako 35-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pes je u Slovákov obľúbenejší ako mačka, aspoň jedného vlastní 39 percent obyvateľov
<< predchádzajúci článok
Absolútnou Slovenkou roka 2021 sa stala Želmíra Komorechová

Botanická záhrada v Košiciach bude mať nový náučný chodník za viac ako 35-tisíc eur - diskusné fórum čitateľov