Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. augusta 2006

BRATISLAVA 18. augusta (SITA) - Na Slovensku sa začal nakrúcaťMinister vnútra Robert Kaliňák verí, že prevádzka rezortu môže byť najmenej o desať percent lacnejšia ako dnes. V nej a v systéme verejného obstarávania vidí najväčšie možnosti úspor, ...Zdieľať

BRATISLAVA 18. augusta (WEBNOVINY) - Minister vnútra Robert Kaliňák verí, že prevádzka rezortu môže byť najmenej o desať percent lacnejšia ako dnes. V nej a v systéme verejného obstarávania vidí najväčšie možnosti úspor, ktoré avizoval jeho šéf v strane i v exekutíve Robert Fico. "Som presvedčený, že mnohé zmluvy, ktoré sú dnes funkčné na ministerstve vnútra, vedia byť podstatne lacnejšie aspoň o tých desať percent." Ušetrené peniaze môže ministerstvo použiť v kapitálových výdavkoch, napríklad na rekonštrukciu niektorých budov, obvodných oddelení, atď.

Kaliňák si uvedomuje, že zlacnenie bežnej prevádzky si vyžiada rokovania o už existujúcich zmluvách. Zmeniť chce aj systém obstarávania. V budúcoročnom rozpočte bude klásť dôraz na zlepšenie podmienok práce polície a naplnenie záväzku, aby bolo viac policajtov v uliciach. "Chcel by som vyváženú časť medzi kapitálovými výdavkami, to znamená na nové veci, a medzi klasickou prevádzkou, kde si myslím, že tiež môže dôjsť k zlacneniu."

Minister vnútra je pripravený prehodnotiť aj počet zamestnancov. Na jednotlivých odboroch vidí prezamestnanosť. Koľko ľudí by mohlo odísť nevie zatiaľ odhadnúť na percentá, ako to urobil premiér pri ministerstve spravodlivosti, kde by mohlo odísť 35 až 40 percent ľudí. Pripomenul, že v jeho rezorte ide o 38-tisíc ľudí na rôznych úsekoch polície, o hasičov, záchranárov, horskú službu, obvodné a krajské úrady. "Ja to neviem odhadnúť na percentá, ale tiež to nie je nízky počet. Sú mnohé odbory naozaj prezamestnané. Nie je to len otázka ministerstva." Pre agentúru SITA dodal, že každé percento, o ktoré by sa znížil počet zamestnancov, by znamenalo v rezorte vnútra stovky až tisíce ľudí.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bombový poplach prerušil let britského lietadla
<< predchádzajúci článok
Viac ako pol milióna Libanončanov sa vracia domov

BRATISLAVA 18. augusta (SITA) - Na Slovensku sa začal nakrúcať - diskusné fórum čitateľov