Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. októbra 2009

Bratislava bude hostiť prominentných predstaviteľov bezpečnostiBratislava sa už v stredu stane dejiskom bezpečnostnej konferencie, ktorá bude súčasťou programu neformálneho zasadnutia ministrov obrany členských štátov Severoatlantickej aliancie. Konferencia s ...Zdieľať
BRATISLAVA 20. októbra (WEBNOVINY) - Bratislava sa už v stredu stane dejiskom bezpečnostnej konferencie, ktorá bude súčasťou programu neformálneho zasadnutia ministrov obrany členských štátov Severoatlantickej aliancie. Konferencia s názvom Nové výzvy - lepšie spôsobilosti (New Challenges - Better Capabilities) potrvá od stredy 21. do štvrtku 22. októbra a bude sa venovať najhorúcejším bezpečnostným otázkam súčasnosti.


Na podujatí so svojím prejavom vystúpia viacerí ministri obrany krajín NATO, veľvyslanci, senátori a poslanci z najrôznejších častí Európy, prominentní analytici a politickí komentátori. Jednou z najdiskutovanejších tém bude prístup americkej administratívy v otázke protiraketových základní v strednej Európe, budúcnosť vzťahov s Ruskom, misia v Afganistane, nukleárne odzbrojenie, či finančná kríza. Organizátorom akcie je Slovenská atlantická komisia v spolupráci so slovenskými ministerstvami obrany a zahraničných vecí.

Hlavným ťahákom konferencie bude dlhoočakávaný prejav nového šéfa NATO Andersa Fogha Rasmussena. Bývalý dánsky premiér na post nastúpil v auguste, keď v kresle generálneho tajomníka aliancie nahradil Holanďana Jaapa de Hoop Scheffera. V Bratislave vystúpi vo štvrtok 22. októbra o 10. hodine a pôjde o jeho prvé významné verejné vystúpenie na pôde starého kontinentu, odkedy nastúpil do čela NATO. Všeobecne sa očakáva, že bude hovoriť najmä o modernizácii aliančných armád a boji proti Talibanu v Afganistane.

Konferencia bude sprievodným podujatím neformálnej schôdzky ministrov obrany NATO, ktorá sa pod vedením generálneho tajomníka aliancie koná dvakrát ročne. Tento rok sa uskutoční práve v Bratislave a potrvá od štvrtku 22. do piatku 23. októbra.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Košické letisko zvýšilo vnútroštátne letiskové poplatky
<< predchádzajúci článok
Pakistanské úrady zatvorili školy pre obavy z útokov