Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

15. júla 2010

Bratislava má vo Viedni nové infocentrumMesto Bratislava má vo Viedni prvé informačné centrum Gate to Bratislava. To je súčasťou nového riečneho prístavu Vienna City v Dunajskom kanáli v centre rakúskej ...Zdieľať
bratislava letecky pohlad Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) - Mesto Bratislava má vo Viedni prvé informačné centrum Gate to Bratislava. To je súčasťou nového riečneho prístavu Vienna City v Dunajskom kanáli v centre rakúskej metropoly, ktorého náklady dosiahli 6,25 mil. eur. Nové informačné centrum na hlavnej palube prístavu bude turistom bezplatne poskytovať informácie a propagačné materiály o Bratislave a kultúrnych podujatiach a záujemcovia budú mať taktiež možnosť zakúpiť si na tieto akcie vstupenku. Za úlohu si však centrum berie aj organizovanie pravidelné kultúrno-spoločenské podujatia či rôzne diskusie.

"Je to istým spôsobom vysunutým pracoviskom Bratislavy vo Viedni. Naša snaha je nevyužívať turizmus len jeden deň, ale poskytovať im (turistom, pozn. SITA) čo najviac projektov, možností zábavy, relaxu v rámci Bratislavy, aby zostali dlhšie," povedal dnes pre médiá primátor Andrej Ďurkovský. Denne by v tomto infocentre mohli byť k dispozícii dvaja až traja ľudia, ich počet by sa ale pri väčšom "návale" turistov zvýšil. Prevádzka infocentra bude podľa primátora hradená zo súkromných zdrojov, hlavné mesto by tak nemala stáť nič. Mesto bude dodávať len informácie a brožúrky. Primátor Viedne Michael Häupl hovorí, že nové lodné nástupište je silným symbolom spájania oboch hlavných miest. Zároveň všetkých pozval do Bratislavy.

Do budovy nového riečneho prístavu vedú klesajúce rampy priamo z nábrežia Franza Josefa. Odtiaľ je možné dostať sa výťahom alebo po schodoch k vode, kde kotví katamarán Twin City Liner ako aj ostatné lode spoločnosti DDSG Blue Danube. Budova má dĺžku 126 metrov, šírku 17 metrov a výšku 13 metrov. Nad hladinou Dunaja vyčnieva osem metrov. Budova stojí na stĺpoch, čo umožňuje cyklistom a peším voľný priechod po nábreží Dunajského kanála. Pri jej výstavbe bolo použitých 750 metrov štvorcových skla a 300 ton ocele. Očakáva sa, že novým riečnym prístavom prejde ročne 20-tisíc pasažierov. Prístav tiež ponúka gastronomický servis Motto am Fluss.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šéfka okresného súdu podala trestné oznámenie
<< predchádzajúci článok
MIKUŠ: Výpadok v daniach ohrozuje chod krajov

Bratislava má vo Viedni nové infocentrum - diskusné fórum čitateľov