Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. septembra 2023

Británia sľúbila Ukrajine ďalšie dodávky munície pre delostrelectvo, pomôžu pri získavaní okupovaných územíBritský minister obrany Grant Shapps v utorok sľúbil Ukrajine ďalšie dodávky munície pre delostrelectvo. Vyjadril sa takto na záver stretnutia Kontaktnej skupiny pre podporu ...Zdieľať
britain_politics_34439 676x451 19.9.2023 (SITA.sk) - Britský minister obrany Grant Shapps v utorok sľúbil Ukrajine ďalšie dodávky munície pre delostrelectvo. Vyjadril sa takto na záver stretnutia Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny na leteckej základni Ramstein v Nemecku.

Viac o téme: Vojna na UkrajineShapps konštatoval, že britská pomoc umožní Ukrajine „brániť sa pred ruskou nevyprovokovanou inváziou a opäť získať nelegálne okupované územia". Informuje o tom web Ukrajinská pravda.


Podľa ministerstva obrany Veľkej Británie Londýn doteraz Ukrajine poslal viac ako 12-tisíc protitankových zbraní, 300-tisíc kusov delostreleckej munície, tisíce rakiet protivzdušnej obrany a samohybné delostrelecké systémy.
Zdroj: SITA.sk - Británia sľúbila Ukrajine ďalšie dodávky munície pre delostrelectvo, pomôžu pri získavaní okupovaných území © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Náš svet sa začína vymykať spod kontroly, varoval Guterres svetových lídrov na Valnom zhromaždení OSN (video)
<< predchádzajúci článok
Rusku verím rovnako ako Západu, tvrdí Erdoğan a naznačil aj revitalizáciu vzťahov s Európskou úniou