19. júla 2009

Bronz pre slovenský štvorkajak

Slovenská výprava si na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani vybojovala prvý vzácny kov. Postarala sa o to posádka štvorkajaka mužov do 23 ...

POZNAŇ 19. júla (WEBNOVINY) - Slovenská výprava si na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani vybojovala prvý vzácny kov. Postarala sa o to posádka štvorkajaka mužov do 23 rokov v zostave Boris Viszlay, Andrej Divinec, Gabriel Jakubík a Martin Jankovec, ktorá dopádlovala vo finále K4 na 500 m na bronzovej pozícii. Zlato si vybojovali Španieli, Slováci za nimi zaostali o 0,704 s. V A-finále sa zo slovenských mládežníkov predstavil aj Juraj Oršula, ktorý v C1 na 500 m skončil šiesty a štvorkajak junioriek s posádkou Lucia Mištinová, Karin Matejková, Gabriela Szabová a Annamária Tóthová, ktorý na tej istej trati obsadil 9. miesto.

Popoludní od 15.00 h pokračujú preteky ostávajúcimi finále na 500 m. Slovensko bude mať zastúpenie v A-finále K4 juniorov a ďalšie 2 lode sa predstavia v B-finále.

Prehľad umiestnení slovenských reprezentantov v nedeľných predpoludňajších finále na 500 m: