Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. decembra 2017

BUDE SA ŠMÝKAŤ: Meteorológovia varujú pred silným vetrom a poľadovicouPrevažnú časť Slovenska v nedeľu a pondelok (11.12.) potrápi silný vietor. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej webovej stránke.Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR - Pavel Neubauer
Bratislava 10. decembra (TASR) - Prevažnú časť Slovenska v nedeľu a pondelok (11.12.) potrápi silný vietor. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej webovej stránke.


Na strednom a východnom Slovensku i v niektorých okresoch Trenčianskeho kraja sa najmä v nadmorských výškach nad 1000 metrov rozfúka už popoludní a vo večerných hodinách. Meteorológovia miestami očakávajú výskyt vetra s rýchlosťou 110-135 kilometrov za hodinu. SHMÚ v tejto súvislosti vydal výstrahu 1. stupňa pre Banskobystrický a Žilinský kraj i pre časti Košického, Prešovského a Trenčianskeho kraja s platnosťou od nedele 16.00 h do pondelka 00.00 h, resp. v častiach stredného a východného Slovenska do utorka (12.12.) 11.00 h.

V pondelok SHMÚ očakáva výskyt silného vetra aj v nižších polohách, pre západné Slovensko, sever Slovenska a časť Prešovského kraja vydáva výstrahu 1. stupňa pred vetrom s rýchlosťou 65-70 km/h.

V horských oblastiach najmä na Orave, Liptove a Spiši sa môže miestami vyskytnúť vietor s rýchlosťou 135-150 km/h, SHMÚ preto vydal výstrahu 2. stupňa s platnosťou od pondelka 12.00 do utorka 15.00 h.

Meteorológovia varujú aj pred poľadovicou na strednom a východnom Slovensku a vydali výstrahu 1. stupňa s platnosťou od pondelka 00.00 h do 10.00 h na strednom a od 06.00 h do 12.00 h na východnom Slovensku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skupina študentov navrhla spôsob zadržiavania vody toku riečky Trnávky
<< predchádzajúci článok
Zahraničných turistov v Tatrách zaujímajú aj snežnice či stavanie iglu

BUDE SA ŠMÝKAŤ: Meteorológovia varujú pred silným vetrom a poľadovicou - diskusné fórum čitateľov