09. apríla 2011

Bundesliga: Remíza Dortmundu v Hamburgu

V sobotňajších dueloch 29. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže zvíťazil SC Freibrug nad Hoffenheimom 3:2 aj napriek tomu, že po prvom polčase prehrával 1:2 a hral oslabený o ...

bez nazvu Foto: SITA/AP BERLÍN 9. apríla (WEBNOVINY) - V sobotňajších dueloch 29. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže zvíťazil SC Freibrug nad Hoffenheimom 3:2 aj napriek tomu, že po prvom polčase prehrával 1:2 a hral oslabený o vylúčeného českého obrancu Pavla Krmaša. Slovenský reprezentant pôsobiaci vo Freiburgu Erik Jendrišek sa dostal na ihrisko v 87. min z pozície striedajúceho hráča. Líder I. bundesligy 2010/2011 Borussia Dortmund remizoval na ihrisku Hamburgu 1:1 a pred druhým Leverkusenom má osembodový náskok. „Farmaceuti“ však majú zápas k dobru. Schalke zvíťazilo nad Wolfsburgom najtesnejším rozdielom 1:0, keď sa o jediný presný zásah postaral Jurado. Mužstvo z Gelsenkirchenu zvíťazilo nad tímom, ktorý vedie jeho bývalý a nie príliš obľúbený tréner Felix Magath. Hannover triumfoval nad Mainzom 2:0 a zásluhou trojbodového zisku sa posunul v tabuľke na tretie miesto pred Bayern Mníchov. „Bavori“ len remizovali v Norimbergu 1:1. V sobotu je ešte na programe stretnutie VfB Stuttgart - 1. FC Kaiserslautern (18.30 h).

Výsledky sobotňajších stretnutí 29. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže - I. bundesligy 2010/2011:

1. FC Norimberg - Bayern Mníchov 1:1 (0:1)
Góly: 60. Eigler - 5. T. Müller
Róbert Mak hral do 66. min, Marek Mintál (obaja Norimberg) sa dostal na ihrisko v 83. min

szólj hozzá: Nurnberg 0-1 Bayern Munich

szólj hozzá: Nurnberg 1-1 Bayern Munich

Schalke 04 Gelsenkirchen - VfL Wolfsburg 1:0 (0:0)
Gól: 76. Jurado
Peter Pekarík (Wolfsburg) nastúpil v 46. min

Hamburger SV - Borussia Dortmund 1:1 (1:0)
Góly: 39. Van Nistelrooy (z pok. kopu) – 90.+ Blaszczykowski, ČK: 78. Ben-Hatira (Hamburg) po druhej žltej

szólj hozzá: Ha 1-1 Bo

Hannover 96 - FSV Mainz 2:0 (1:0)
Góly: 45.+ Ya Konan, 59. Sergio Pinto, ČK: 45. Noveski (Mainz)
Radoslav Zabavník ani Miroslav Karhan (obaja Mainz) pre zranenia nefigurovali na zápasovej súpiske

SC Freiburg - 1899 Hoffenheim 3:2 (1:2)
Góly: 24. Schuster, 60. P. Cissé (z pok. kopu), 78. Butscher – 34. Ibiševič (z pok. kopu), 42. Babel, ČK: 33. Krmaš (Freiburg)