Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. septembra 2006

Bush obhajoval svoju blízkovýchodnú politikuAmerický prezident George W. Bush obhajoval v utorok vo vystúpení pred Valným zhromaždením Organizácie spojených národov (VZ OSN) svoju blízkovýchodnú politiku. Demokracia v regióne postupuje, ...Zdieľať

NEW YORK 20. septembra (WEBNOVINY) - Americký prezident George W. Bush obhajoval v utorok vo vystúpení pred Valným zhromaždením Organizácie spojených národov (VZ OSN) svoju blízkovýchodnú politiku. Demokracia v regióne postupuje, čo dokazujú napríklad slobodné voľby v Afganistane a Iraku. Medzi obyvateľstvom tiež narastá odhodlanie čeliť extrémizmu, povedal americký prezident.

"Svet bez teroru, kde mierumilovná väčšina vytláča extrémistov na okraj je na dosah," povedal Bush. Názory, že americká politika destabilizuje Blízky východ neprijíma "Toto tvrdenie vychádza z chybného predpokladu, že Blízky východ bol na začiatku stabilný," povedal americký prezident.

Moslimov uistil, že Amerika nevedie vojnu proti islamu a vyzval Irán na návrat za rokovací stôl o svojom jadrovom programe. V opačnom prípade pohrozil Teheránu sankciami.

Americký prezident sa vo svojom vystúpení dotkol aj humanitárnej krízy v Darfúre a podporil generálneho tajomníka svetovej organizácie Kofiho Annana, ktorý v úvodnom vystúpení pred VZ označil situáciu v regióne na západe Sudánu za "najväčšiu výzvu" OSN. Vyslanie jednotiek OSN do krízovej oblasti naráža na nesúhlas sudánskej vlády. Podľa Busha OSN musí urobiť všetko v záujme zastavenia "neopísateľného násilia", inak ohrozuje svoju dôveryhodnosť. "Ak sudánska vláda urýchlene neschváli tieto mierové jednotky, musí OSN konať," povedal George W. Bush.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Atlantis dnes naposledy skontroluje svoj tepelný plášť
<< predchádzajúci článok
Každý desiaty Američan vyhľadáva sex s mužom