Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. júla 2006

Cargo ani nemocnice sa predávať nebudúZrušenie uznesení bývalej vlády o nakladaní s majetkom v správe štátu nebude znamenať začiatok novej vlny privatizácie. Zdôraznila to pre agentúru SITA hovorkyňa premiéra Silvia Glendová. ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - Zrušenie uznesení bývalej vlády o nakladaní s majetkom v správe štátu nebude znamenať začiatok novej vlny privatizácie. Zdôraznila to pre agentúru SITA hovorkyňa premiéra Silvia Glendová. Uznesenia v stredu vláda zruší len preto, aby sa mohlo pohnúť s prebytočným majetkom, napríklad pozemkami okolo novostavby Slovenského národného divadla.

Predaj Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a. s. ani iné veľké predaje nebudú. "V programovom vyhlásení vlády bude striktný zákaz privatizácie akéhokoľvek strategického majetku," vyhlásila Glendová. Predávať sa podľa nej nebudú ani nemocnice.

Minister dopravy Ľubomír Vážny v pondelok pripustil predaj menšej časti akcií Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, ktorá sa zaoberá nákladnou prepravou. Väčšinový predaj plánovala bývalá vláda, v tendri boli známi aj víťazi. Predčasné voľby a rozhodnutie kabinetu neprivatizovať až do nástupu novej vlády predaj zastavili.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tatra banka plánuje vydať HZL v objeme 100 mil. eur
<< predchádzajúci článok
UPC začala testovaciu prevádzku novej telefónnej služby

Cargo ani nemocnice sa predávať nebudú - diskusné fórum čitateľov