14. februára 2012

Carolina zastavila víťaznú šnúru hokejistov Montrealu

V troch pondelkových dueloch hokejovej NHL sa viac darilo hosťom, ktorí uspeli v dvoch prípadoch, o jedinom víťazstve domáceho tímu sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch. Montreal ...

hal gill NEW YORK 14. februára (WEBNOVINY) - V troch pondelkových dueloch hokejovej NHL sa viac darilo hosťom, ktorí uspeli v dvoch prípadoch, o jedinom víťazstve domáceho tímu sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch.

Montreal podľahol na vlastnom ľade Caroline 3:5, hoci v druhej tretine dokázal otočiť z 0:2 na 3:2. V záverečnej časti hry sa však slova ujal kapitán hostí Eric Staal, ktorý dvoma gólmi a asistenciou rozhodol o víťazstve "hurikánov". V bránke kanadského tímu dostal opäť pred Petrom Budajom prednosť Carey Price.

Hostia tak hráčom Montrealu Canadiens prestrihli šnúru štyroch vyhratých zápasov.

Rovnakým výsledkom sa skončil aj zápas Washingtonu so San Jose. Rozdiel však bol v tom, že počas celého duelu bezpečne viedli "žraloci", hráči z hlavného mesta USA sa dokázali prvýkrát presadiť sekundu pred koncom druhej dvadsaťminútovky, keď Orlov znížil na 1:3. Dva góly Capitals v druhej polovici záverečnej tretiny už len zmiernili prehru Washingtonu na 3:5.

O tri body pre hostí sa postaral predovšetkým trojica Joe Pavelski (2+2), Joe Thornton (0+3) a Patrick Marleau (2+0), center Michal Handzuš tentoraz nebodoval. Vancouver síce potešil vlastných divákov víťazstvom nad Phoenixom, no podarilo sa mu to až v samostatných nájazdoch. Prvý gól zápasu dosiahol domáci Booth až v 31. min, "kojoti" dokázali vyrovnať Yandlom dve minúty pred treťou sirénou. O rozhodnutie sa postaral Kesler v šieste sérii individuálnych pokusov.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Montreal - Carolina 3:5 (0:1, 3:1, 0:3) - Peter Budaj (Montreal) nechytal
Góly: 32. Plekanec (Ccampoli, Darche), 36. E. Cole (Desharnais, T. Kaberle), 38. Desharnais (Subban, Pacioretty) - 4. Tlustý (B. Allen), 30. Špaček (Skinner, J. Jokinen), 44. E. Staal, 49. Mcbain (E. Staal, Faulk), 60. E. Staal (Mcbain)

Washington - San Jose 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
Góly: 40. Orlov (Chimera, R. Hamrlík), 51. R. Hamrlík (M. Johansson, Brouwer), 55. Schultz (M. Perreault) - 13. Pavelski (D. Boyle, Vlasic), 24. Pavelski (Couture, J. Thornton), 37. Marleau (Couture, Pavelski), 45. B. Burns (J. Thornton, Pavelski), 48. Marleau (J. Thornton, Clowe)

Vancouver - Phoenix 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 31. Booth (Kesler, Rome), rozhodujúci sam. nájazd premenil Kesler - 58. Yandle