Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. septembra 2021

Ceny dovoleniek pôjdu podľa šéfa Ryanairu prudko nahor, hovorí o dramatickom zotavovaní turizmu v EurópeCeny dovoleniek sa podľa šéfa írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair na budúci rok pravdepodobne prudko zvýšia, keďže dopyt po ...Zdieľať
ryanair 676x407 13.9.2021 (Webnoviny.sk) - Ceny dovoleniek sa podľa šéfa írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair na budúci rok pravdepodobne prudko zvýšia, keďže dopyt po cestovaní sa oživí.


„Myslím si, že v Európe na budúci rok nastane dramatické zotavenie turizmu. A dôvod, pre ktorý podľa mňa budú ceny dramaticky vyššie, je to, že je menej prepravnej kapacity,“ povedal Michael O'Leary pre nedeľník Sunday Times. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Všetci konkurenti spoločnosti Ryanair museli pre pandémiu zredukovať svoje flotily, konštatoval O'Leary.

„V roku 2022 bude v Európe o približne 20 percent menšia prepravná kapacita na krátke trasy, pričom sa dramaticky zotaví dopyt,“ poznamenal šéf leteckej firmy Ryanair. Tento vývoj nastáva za situácie, keď ekonómovia predpovedajú rast inflácie počas zvyšnej časti tohto roka a zároveň hrozí zvýšenie environmentálnych daní.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ceny dovoleniek pôjdu podľa šéfa Ryanairu prudko nahor, hovorí o dramatickom zotavovaní turizmu v Európe © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Severná Kórea otestovala nové riadené strely, zasiahnu cieľ vzdialený aj 1500 kilometrov
<< predchádzajúci článok
Španielsko zaradilo Slovensko medzi štáty s vysokým rizikom nákazy, varuje pred východom a Bratislavským krajom

Ceny dovoleniek pôjdu podľa šéfa Ryanairu prudko nahor, hovorí o dramatickom zotavovaní turizmu v Európe - diskusné fórum čitateľov