Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. januára 2014

Ceny fanúšikov People' Choice Awards ovládli Bullocková a TimberlakeHerečka Sandra Bullocková triumfovala v noci nadnes na 40. ročníku cien People' Choice Awards, o ktorých rozhodujú v internetovom hlasovaní americkí fanúšikovia. Odniesla si štyri ceny. V hudobných ...Zdieľať
Los Angeles 9. januára (TASR) - Herečka Sandra Bullocková triumfovala v noci nadnes na 40. ročníku cien People' Choice Awards, o ktorých rozhodujú v internetovom hlasovaní americkí fanúšikovia. Odniesla si štyri ceny. V hudobných kategóriách dominoval so ziskom troch cien spevák Justin Timberlake.

Herečka Sandra Bullocková pózuje s cenami na odovzdávaní 40. ročníka cien People's Choice Awards 8. januára 2014 v Los Angeles. Foto: TASR/AP

People's Choice Awards sú ceny za filmovú, televíznu a hudobnú tvorbu. Jednotlivých víťazov v 58 kategóriách si volia bežní ľudia, a nie kritici ani odborná verejnosť. Ľudia môžu hlasovať za ktorýkoľvek film, televízny seriál, hudobnú skupinu či interpreta podľa vlastného výberu.

Bullocková (49) zvíťazila v kategóriách najlepšia filmová, komediálna a dramatická herečka a spolu s Georgeom Clooneym, svojím partnerom vo filme Gravitácia, aj v kategórii najobľúbenejší filmový pár.

Justin Timberlake pózuje s cenami za najobľúbenejší album, najobľúbenejší mužský interpret a obľúbený R&B interpret na odovzdávaní 40. ročníka cien People's Choice Awards 8. januára 2014 v Los Angeles. Foto: TASR/AP


Za najlepší komediálny film zvolili diváci The Heat (Drsňačky), kde Bullocková stvárnila jednu z dvoch hlavných predstaviteliek.

V kategórii najobľúbenejší akčný film zvíťazil Iron Man 3, jeho hlavný predstaviteľ Robert Downey junior sa stal najobľúbenejšou hviezdou akčných filmov. Film celkovo získal až tri ceny.

V kategórii obľúbená televízna komédia zvíťazila po tretí raz po sebe The Big Bang Theory (Teória veľkého tresku), v kategórii obľúbená televízna dráma The Good Wife (Dobrá manželka) televízie CBS.

Ellen DeGeneresovú zvolili fanúšikovia za najobľúbenejšiu televíznu moderátorku. Cenu fanúšikov si odniesla po 14. raz a stala sa tak ženou s najvyšším celkovým počtom People's Choice Awards, informovala agentúra Associated Press.

Album The 20/20 Experience Justina Timberlakea (32) zvolili fanúšikovia za najobľúbenejší album, spevák zvíťazil aj v kategórii najobľúbenejší mužský interpret a obľúbený R&B interpret.

Humanitárnu cenu dostala za svoju charitatívnu prácu s deťmi oscarová herečka a speváčka Jennifer Hudsonová.

Slávnostný ceremoniál sa uskutočnil v divadle Nokia Theatre v Los Angeles.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americká speváčka Suzanne Vega otvorí 14. Ples v opere
<< predchádzajúci článok
Vo veku 93 rokov zomrela česká herečka Věra Tichánková

Ceny fanúšikov People' Choice Awards ovládli Bullocková a Timberlake - diskusné fórum čitateľov