Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2009

08. mája 2009

Česi opäť stroskotali na švédskom betóneV Čechách už hovoria o švédskom komplexeZdieľať
Hokejisti Česka už na treťom svetovom šampionáte v rade neprešli do semifinále. Vo štvrtkovom štvrťfinálovom zápase na šampionáte vo Švajčiarsku, ktorý bol veľkou taktickou bitkou, prehrali so Švédskom 1:3. Česi boli po zápase veľmi smutní, cez švédsku prekážku mohli prejsť, hoci na šampionáte mali kvalitný tím. Mužstvo trénera Vladimíra Růžičku však napokon zvládalo v Klotene a v Berne iba súboje s papierovo slabšími súpermi. S Kanadou, Fínskom i Švédskom neuspelo. Vo štvrťfinále doplatili Česi na nepremieňanie príležitostí, slabý dôraz pred bránkou a neefektivitu presiloviek. „Chýbalo nám viac šťastia, dali sme len jeden gól a aj ten vo vlastnom oslabení. Mali sme sa asi viac tlačiť do bránky. A nemá cenu hovoriť, čo bolo zlé. Jednoducho sme prehrali,“ popisoval pre webovú stránku hokej.cz rozhodujúci zápas český kapitán Marek Židlický.
Švédi zaskočili Čechov výbornou obranou a vykrývaním stredného pásma. Jágr a spol. sa nevedeli cez obranný val súpera presadiť. Ak už švédskeho brankára prekonali, zastavili ich strely konštrukcia bránky či padajúci obranca. „Oni to zabetónovali, my sme neboli schopní sa presadiť. Mali sme šance, človek je frustrovaný z toho, že sme nedali náhodný gól,“ tvrdil Židlický, podľa ktorého bol ľad v hale katastrofálny, čo Čechom ako technickým hráčom veľmi nevyhovovalo.
Česi dali jediný gól z akcie, ktorá sa veľmi často nevidí, keď uspeli v oslabení o dvoch hráčov. Akciu s Tomášom Rolinkom zakončil v tretej tretine Petr Čajánek. Na obrat však ani tento presný zásah, ktorým znížili na 1:2, nestačil. V závere Česi ešte raz inkasovali. „Som veľmi unavený, sklamanie je veľké. Všetci sme prišli na šampionát s tým, že chceme postúpiť a hrať o medaily. Bohužiaľ sa to zasa nepodarilo. Mali sme veľa šancí, niekoľkokrát nám puk skákal na bránkovisku. Neviem, či sme nemali dostatočný dôraz pred bránkou. Švédi nás nepúšťali do bezprostrednej blízkosti. Rozhodujúce bolo, že sme nedali góly,“ popísal zápas pre hokej.cz Čajánek a potom o svojom presnom zásahu dodal: „Dostal som perfektnú prihrávku od Tomáša Rolinka a nejako som do toho udrel. Oslabenie sa hrá na riziko, keď je šanca, musí sa zaútočiť. Veril som, že tento gól so Švédmi zatrasie, ale nestalo sa.“ Po stretnutí sa začalo v Čechách hovoriť o švédskom komplexe, hráči ho však odmietajú.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
HOKEJ-MS: O finále si to rozdajú Kanada a Švédsko
<< predchádzajúci článok
Chlapec hrozil Ovečkinovi smrťou

Česi opäť stroskotali na švédskom betóne - diskusné fórum čitateľov